Karakoyunlu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 76700

Posta Kodu Sorgulama

Karakoyunlu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 76700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karakoyunlu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karakoyunlu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karakoyunlu Posta Kodu 76700. Karakoyunlu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karakoyunlu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karakoyunlu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karakoyunlu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karakoyunlu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karakoyunlu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karakoyunlu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karakoyunlu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karakoyunlu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karakoyunlu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karakoyunlu İlçesinde toplamda 21 tane mahalle bulunmaktadır. Karakoyunlu Mahalleleri (Aktaş Köyü, Aşağıalican Köyü, Bayatdoğanşalı Köyü, Bekirhanlı Köyü, Bulakbaşı Köyü, Cennetabat Köyü, Ergenekon Mah., Fatih Mah., Gökçeli Köyü, Gölköy Köyü, Hüseyinkent Köyü, İslamköy Köyü, Kacerdoğanşanlı Köyü, Kerimbeyli Köyü, Koçkıran Köyü, Mürşitali Köyü, Ortaalican Köyü, Taşburun Köyü, Yazlık Köyü, Yukarıalican Köyü, Zülfikarköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karakoyunlu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karakoyunlu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karakoyunlu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karakoyunlu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karakoyunlu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karakoyunlu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karakoyunlu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karakoyunlu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karakoyunlu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karakoyunlu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karakoyunlu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karakoyunlu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karakoyunlu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karakoyunlu Mahalleleri