Yayladağı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31190

Posta Kodu Sorgulama

Yayladağı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31190. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yayladağı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yayladağı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yayladağı Posta Kodu 31190. Yayladağı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yayladağı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yayladağı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yayladağı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yayladağı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yayladağı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yayladağı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yayladağı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yayladağı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yayladağı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yayladağı İlçesinde toplamda 46 tane mahalle bulunmaktadır. Yayladağı Mahalleleri (Arslanyazı Mah., Aşağıpulluyazı Mah., Aydınbahçe Mah., Ayışığı Mah., Bozlu Mah., Çabala Mah., Çakıköy Mah., Çamaltı Mah., Çandır Mah., Çatbaşı Mah., Çayır Mah., Dağdüzü Mah., Denizgören Mah., Eğerci Mah., Görentaş Mah., Gözlekçiler Mah., Gözlüce Mah., Gürışık Mah., Güveççi Mah., Güzelyurt Mah., Hisarcık Mah., Karacurun Mah., Karaköse Mah., Kışlak Mah., Kızılçat Mah., Kösrelik Mah., Kulaç Mah., Kurtuluş Mah., Leylekli Mah., Olgunlar Mah., Sebenoba Mah., Sungur Mah., Sürütme Mah., Şenköy Mah., Turfanda Mah., Tutlubahçe Mah., Uluyol Mah., Üçırmak Mah., Yalaz Mah., Yayıkdamlar Mah., Yeditepe Mah., Yeniceköy Mah., Yeşiltepe Mah., Yoncakaya Mah., Yukarıokcular Mah., Yukarıpulluyazı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yayladağı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yayladağı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yayladağı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yayladağı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yayladağı Posta Kodu 2021

Web sitemizde Yayladağı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yayladağı posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yayladağı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yayladağı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yayladağı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yayladağı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yayladağı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yayladağı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yayladağı Mahalleleri