Reyhanlı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31500

Posta Kodu Sorgulama

Reyhanlı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Reyhanlı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Reyhanlı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Reyhanlı Posta Kodu 31500. Reyhanlı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Reyhanlı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Reyhanlı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Reyhanlı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Reyhanlı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Reyhanlı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Reyhanlı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Reyhanlı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Reyhanlı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Reyhanlı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Reyhanlı İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Reyhanlı Mahalleleri (Adabucak Mah., Ahmetbeyli Köyü, Akyayla Köyü, Alakuzu Köyü, Bağlar Mah., Bahçelievler Mah., Bayır Mah., Beşarslan Köyü, Bükülmez Köyü, Cilvegözü Köyü, Cudeyde Mah, Cumhuriyet Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakıryiğit Köyü, Davutpaşahüyüğü Köyü, Değirmenkaşı Mah., Esentepe Mah., Fidanlık Mah., Göktepe Köyü, Gültepe Mah., Karacanlık Köyü, Karahüyük Köyü, Karasüleymanlı Köyü, Kavalcık Köyü, Konuk Köyü, Kuletepe Köyü, Kumtepe Köyü, Kuşaklı Köyü, Mehmetbeyli Köyü, Mustafakemal Mah., Oğulpınar Köyü, Paşahöyük Köyü, Paşaköy Köyü, Pınarbaşı Mah., Suluköy Köyü, Tayfursökmen Köyü, Terzihüyük Köyü, Uzunkavak Köyü, Üçtepe Köyü, Varışlı Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Mah., Yeşilova Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Reyhanlı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Reyhanlı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Reyhanlı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Reyhanlı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Reyhanlı Posta Kodu 2024

Web sitemizde Reyhanlı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Reyhanlı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Reyhanlı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Reyhanlı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Reyhanlı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Reyhanlı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Reyhanlı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Reyhanlı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Reyhanlı Mahalleleri