Alakoyun Mah. Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31440

Posta Kodu Sorgulama

Alakoyun Mah. Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31440. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alakoyun Mah. adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alakoyun Mah.’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alakoyun Mah. Posta Kodu 31440. Alakoyun Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alakoyun Mah. Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alakoyun Mah. adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alakoyun Mah. gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alakoyun Mah. adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alakoyun Mah. posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alakoyun Mah. da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alakoyun Mah. adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alakoyun Mah. Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alakoyun Mah. Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alakoyun Mah. İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Alakoyun Mah. Mahalleleri (408evler Mah., Abalaklı Köyü, Adalar Köyü, Aktutan Köyü, Alakoyun Mah., Alaybeyli Köyü, Alibeyçağılı Köyü, Alparslan Mah., Arkıtca Köyü, Aydınlı Mah., Aygırgölü Köyü, Bahçelievler Mah., Balarmudu Köyü, Baldıran Köyü, Barbaros Mah., Başpınar Köyü, Bektaşlı Köyü, Camuzkışlası Köyü, Ceylanlı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamsarı Köyü, Çamseki Köyü, Çankaya Mah., Çataltepe Köyü, Çiloğlanhüyüğü Köyü, Danaahmetli Köyü, Dedeçınar Köyü, Delibekirli Köyü, Demirkonak Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gazi Mah., Gölbaşı Köyü, Gültepe Köyü, Gündüz Mah., Güventaşı Köyü, Güzelce Köyü, Ilıkpınar Köyü, İçada Köyü, İmece Mah., İncirli Köyü, Kaletepe Köyü, Kamberlikaya Köyü, Kamışlar Köyü, Kangallar Köyü, Karaçağıl Köyü, Karadurmuşlu Köyü, Karaelmaslı Köyü, Karamağara Köyü, Karamankaşı Köyü, Karataş Köyü, Kazkeli Köyü, Kodallı Köyü, Kurtlusarımazı Köyü, Kurtuluş Mah., Mahmutlu Köyü, Menderes Mah., Mimarsinan Mah., Muratpaşa Köyü, Muratpaşakızılkaya Köyü, Narlıhopur Köyü, Özkızılkaya Köyü, Özsoğuksu Köyü, Özyörük Mah., Reşatlı Köyü, Saylak Köyü, Sucuköy Köyü, Taşoluk Köyü, Topboğazı Köyü, Torun Köyü, Yalangoz Köyü, Yeni Mah., Yılanlı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alakoyun Mah. adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alakoyun Mah. Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alakoyun Mah. posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alakoyun Mah. seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alakoyun Mah. Posta Kodu 2021

Web sitemizde Alakoyun Mah. posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alakoyun Mah. posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alakoyun Mah. posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alakoyun Mah. adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alakoyun Mah. adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alakoyun Mah. adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alakoyun Mah. nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alakoyun Mah. da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kırıkhan Mahalleleri