Hassa Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31700

Posta Kodu Sorgulama

Hassa Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hassa adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hassa’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hassa Posta Kodu 31700. Hassa adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hassa Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hassa adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hassa gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hassa adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hassa posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hassa da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hassa adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hassa Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hassa Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hassa İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Hassa Mahalleleri (15kasım Mah., Arpalıuşağı Köyü, Aşağıkarafakılı Köyü, Bademli Köyü, Bintaş Köyü, Buhara Köyü, Çamlıca Mah., Çay Mah., Çınarbaşı Köyü, Dedemli Köyü, Demrek Köyü, Dervişpaşa Mah., Fatih Mah., Gazeluşağı Köyü, Gazi Mah., Girne Mah., Gülkent Köyü, Gülpınar Köyü, Güvenç Köyü, Hacılar Köyü, Kanatlı Mah., Katranlık Köyü, Koruhüyüğü Köyü, Kureci Koyu, Mazmanlı Köyü, Nuhuşağı Mah., Salmanuşağı Mah., Sapanözü Köyü, Sugediği Köyü, Sükrükanatlı Mah., Şirinyurt Mah., Tepebaşı Mah., Tiyek Köyü, Yeni Mah., Yeniyapan Köyü, Yoluklar Köyü, Yukarıbucak Köyü, Yukarıkarafakılı Köyü, Yuvalı Köyü, Zafer Mah., Zeytinoba Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hassa adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hassa Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hassa posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hassa seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hassa Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hassa posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hassa posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hassa posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hassa adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hassa adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hassa adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hassa nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hassa da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hassa Mahalleleri