Dörtyol Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31600

Posta Kodu Sorgulama

Dörtyol Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dörtyol adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dörtyol’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dörtyol Posta Kodu 31600. Dörtyol adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dörtyol Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dörtyol adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dörtyol gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dörtyol adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dörtyol posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dörtyol da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dörtyol adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dörtyol Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dörtyol Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dörtyol İlçesinde toplamda 23 tane mahalle bulunmaktadır. Dörtyol Mahalleleri (Baş Mah., Cumhuriyet Mah., Çağlalık Köyü, Çatköy Köyü, Çay Mah., Çaylı Mah., Hürriyet Mah., İcadiye Mah., İlkkurşun Mah., Kapılı Köyü, Kırıkköprü Mah., Kışlalar Mah., Konaklı Köyü, Kurtuluş Mah., Mehmetakif Mah., Numuneevler Mah., Ocaklı Mah., Özerli Mah., Rabat Köyü, Sanayi Mah., Şenmahmut Mah., Yeni Mah., Yeşil Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dörtyol adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dörtyol Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dörtyol posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dörtyol seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dörtyol Posta Kodu 2023

Web sitemizde Dörtyol posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dörtyol posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dörtyol posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dörtyol adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dörtyol adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dörtyol adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dörtyol nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dörtyol da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dörtyol Mahalleleri