Antakya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31001

Posta Kodu Sorgulama

Antakya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31001. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Antakya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Antakya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Antakya Posta Kodu 31001. Antakya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Antakya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Antakya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Antakya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Antakya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Antakya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Antakya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Antakya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Antakya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Antakya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Antakya İlçesinde toplamda 92 tane mahalle bulunmaktadır. Antakya Mahalleleri (Açıkdere Mah., Akasya Mah., Akbaba Mah., Akcurun Mah., Akçaova Mah., Akevler Mah., Akhisar Mah., Aksaray Mah., Alahan Mah., Alazi Mah., Altınçay Mah., Anayazı Mah., Apaydın Mah., Arpahan Mah., Avsuyu Mah., Aydınlıkevler Mah., Bağrıyanık Mah., Barbaros Mah., Biniciler Mah., Bitiren Mah., Bohşin Mah., Bozhüyük Mah., Büyükdalyan Mah., Cebrail Mah., Cumhuriyet Mah., Demirköprü Mah., Derince Mah., Dikmece Mah., Doğanköy Mah., Dutdibi Mah., Ekinci Mah., Emek Mah., Esenlik Mah., Esentepe Mah., Fevziçakmak Mah., Gazi Mah., Gazipaşa Mah., Generalşükrükanadlı Mah., Gökçegöz Mah., Gülderen Mah., Güllübahçe Mah., Günyazı Mah., Güzelburç Mah., Hacıömeralpagot Mah., Haraparası Mah., Hasanlı Mah., Havuzlar Mah., İplikpazarı Mah., Kantara Mah., Karaali Mah., Karaalibölüğü Mah., Kardeşler Mah., Karlısu Mah., Kesecik Mah., Kışlasaray Mah., Kocaabdi Mah., Kuruyer Mah., Kuyulu Mah., Kuzeytepe Mah., Küçükdalyan Mah., Madenboyu Mah., Mansurlu Mah., Maraşboğazı Mah., Maşuklu Mah., Melekli Mah., Meydan Mah., Narlıca Mah., Odabaşı Mah., Oğlakören Mah., Orhanlı Mah., Ovakent Mah., Paşaköy Mah., Saçaklı Mah., Saraycık Mah., Saraykent Mah., Serinyol Mah., Sofular Mah., Suvatlı Mah., Şehitler Mah., Şeyhali Mah., Şirince Mah., Tahtaköprü Mah., Tanışma Mah., Ulucamii Mah., Üçgedik Mah., Ürgenpaşa Mah., Üzümdalı Mah., Yaylacık Mah., Yenicamii Mah., Yeşilova Mah., Zenginler Mah., Zülüflühan Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Antakya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Antakya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Antakya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Antakya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Antakya Posta Kodu 2023

Web sitemizde Antakya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Antakya posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Antakya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Antakya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Antakya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Antakya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Antakya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Antakya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Antakya Mahalleleri