Altınözü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 31750

Posta Kodu Sorgulama

Altınözü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 31750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Altınözü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Altınözü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Altınözü Posta Kodu 31750. Altınözü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Altınözü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Altınözü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Altınözü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Altınözü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Altınözü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Altınözü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Altınözü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Altınözü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Altınözü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Altınözü İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Altınözü Mahalleleri (Akamber Köyü, Akdarı Köyü, Alakent Köyü, Atayurdu Köyü, Avuttepe Köyü, Babatorun Köyü, Boynuyoğun Köyü, Büyükburç Köyü, Cumhuriyet Mah., Çetenli Köyü, Dokuzdal Köyü, Enek Köyü, Erbaşı Köyü, Fatikli Mah., Gözecik Köyü, Günvuran Köyü, Hanyolu Köyü, Hürriyet Mah., Kamberli Köyü, Kansu Köyü, Karsu Köyü, Kazancık Köyü, Keskincik Köyü, Kılıçtutan Köyü, Kıyıgören Köyü, Kolcular Köyü, Kozkalesi Köyü, Kurtmezreası Köyü, Kurtuluş Mah., Kuyubaşı Köyü, Kuyubaşı Mah., Mayadalı Köyü, Oymaklı Köyü, Paslıkaya Mah., Sarıbük Köyü, Sarılar Mah., Seferli Köyü, Sivrikavak Köyü, Sofular Köyü, Tepehan Köyü, Tokaçlı Köyü, Tokdemir Köyü, Türkmenmezreası Köyü, Yenihisar Köyü, Yenişehir Mah., Yolağzı Köyü, Yunushanı Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Altınözü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altınözü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Altınözü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Altınözü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Altınözü Posta Kodu 2023

Web sitemizde Altınözü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Altınözü posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Altınözü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Altınözü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Altınözü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Altınözü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Altınözü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Altınözü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Altınözü Mahalleleri