Yüksekova Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 30330

Posta Kodu Sorgulama

Yüksekova Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 30330. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yüksekova adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yüksekova’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yüksekova Posta Kodu 30330. Yüksekova adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yüksekova Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yüksekova adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yüksekova gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yüksekova adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yüksekova posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yüksekova da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yüksekova adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yüksekova Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yüksekova Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yüksekova İlçesinde toplamda 72 tane mahalle bulunmaktadır. Yüksekova Mahalleleri (Adaklı Köyü, Akalın Köyü, Akçalı Köyü, Akocak Köyü, Akpınar Köyü, Aksu Köyü, Altınoluk Köyü, Armutdüzü Köyü, Aşağıuluyol Köyü, Bağdaş Köyü, Bataklık Köyü, Beşatlı Köyü, Bostancık Köyü, Bulaklı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çatma Köyü, Dağlıca Köyü, Dedeler Köyü, Değerli Köyü, Demirkonak Köyü, Dibekli Köyü, Dilekli Köyü, Dilektaşı Köyü, Dize Mah., Doğanlı Köyü, Esentepe Mah., Esenyurt Mah., Eskikışla Mah., Gökyurt Köyü, Güçlü Köyü, Güldalı Köyü, Güllüce Köyü, Güngör Mah., Gürdere Köyü, Gürkavak Köyü, Güvenli Mah., İkiyaka Köyü, İnanlı Köyü, İpek Mah., Kadıköy Köyü, Kamışlı Köyü, Karabey Köyü, Karlı Köyü, Keçili Köyü, Kısıklı Köyü, Kolbaşı Köyü, Köprücek Köyü, Köşkönü Köyü, Merkez Mah., Mezarlık Mah., Onbaşılar Köyü, Ortaç Köyü, Örnekköy Köyü, Pınargözü Köyü, Pirinçeken Köyü, Salkımlı Köyü, Sarıyıldız Mah., Serindere Köyü, Suüstü Köyü, Sürekli Köyü, Tatlı Köyü, Tuğlu Köyü, Vezir Köyü, Yazılı Köyü, Yeni Mah., Yeniışık Köyü, Yeşildere Mah., Yeşilova Mah., Yeşiltaş Köyü, Yoncalık Köyü, Yürekli Köyü, Zeydan Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yüksekova adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksekova Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yüksekova posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yüksekova seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yüksekova Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yüksekova posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yüksekova posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yüksekova posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yüksekova adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yüksekova adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yüksekova adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yüksekova nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yüksekova da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yüksekova Mahalleleri