Şemdinli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 30800

Posta Kodu Sorgulama

Şemdinli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 30800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şemdinli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şemdinli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şemdinli Posta Kodu 30800. Şemdinli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şemdinli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şemdinli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şemdinli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şemdinli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şemdinli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şemdinli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şemdinli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şemdinli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şemdinli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şemdinli İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Şemdinli Mahalleleri (Alan Köyü, Altınsu Köyü, Anadağ Köyü, Ayranlı Köyü, Bağlar Köyü, Balkaya Mah., Beşevler Mah., Beyyurdu Köyü, Boğazköy Köyü, Bozyamaç Köyü, Çatalca Köyü, Çevre Köyü, Çubuklu Köyü, Gelişen Köyü, Güney Mah., Günyazı Köyü, Hacıbey Mah., Karşıyaka Mah., Kayalar Köyü, Konur Köyü, Korgan Köyü, Merkez Mah., Meşelik Köyü, Moda Mah., Orta Mah., Ortaklar Köyü, Öveç Köyü, Tütünlü Köyü, Uğuraçan Köyü, Vapurtepe Mah., Yayla Mah., Yaylapınar Köyü, Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şemdinli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şemdinli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şemdinli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şemdinli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şemdinli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şemdinli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şemdinli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şemdinli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şemdinli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şemdinli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şemdinli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şemdinli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şemdinli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şemdinli Mahalleleri