Torul Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 29800

Posta Kodu Sorgulama

Torul Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 29800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Torul adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Torul’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Torul Posta Kodu 29800. Torul adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Torul Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Torul adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Torul gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Torul adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Torul posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Torul da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Torul adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Torul Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Torul Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Torul İlçesinde toplamda 45 tane mahalle bulunmaktadır. Torul Mahalleleri (Aksüt Köyü, Alınyayla Köyü, Altınpınar Köyü, Arılı Köyü, Arpalı Köyü, Atalar Köyü, Bahçecik Mah., Bahçelik Köyü, Budak Köyü, Büyükçit Köyü, Cebeli Köyü, Çamlıca Mah., Dağdibi Köyü, Dedeli Köyü, Demirkapı Köyü, Gülaçar Köyü, Gümüştuğ Köyü, Güney Köyü, Güvemli Köyü, Güzeloluk Köyü, Harmancık Köyü, Herek Köyü, Işık Köyü, İlecik Köyü, İnkilap Köyü, Kalecik Köyü, Kaledibi Mah., Kirazlık Köyü, Kocadal Köyü, Kopuz Köyü, Köprübaşı Mah., Köstere Köyü, Küçükçit Köyü, Merkez Mah., Soğuksu Mah., Tokçam Köyü, Tufaniye Mah., Tuğrulbey Mah., Uğurtaşı Köyü, Yalınkavak Köyü, Yeşilköy Köyü, Yıldız Köyü, Yurtköy Köyü, Yücebelen Köyü, Zigana Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Torul adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Torul Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Torul posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Torul seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Torul Posta Kodu 2023

Web sitemizde Torul posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Torul posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Torul posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Torul adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Torul adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Torul adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Torul nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Torul da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Torul Mahalleleri