Şiran Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 29700

Posta Kodu Sorgulama

Şiran Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 29700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şiran adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şiran’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şiran Posta Kodu 29700. Şiran adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şiran Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şiran adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şiran gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şiran adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şiran posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şiran da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şiran adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şiran Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şiran Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şiran İlçesinde toplamda 76 tane mahalle bulunmaktadır. Şiran Mahalleleri (Akbulak Köyü, Akçalı Köyü, Aksaray Köyü, Akyayla Köyü, Alacahan Köyü, Alıç Köyü, Araköy Köyü, Ardıçlı Köyü, Arıtaş Köyü, Aşağıduruçay Köyü, Babacan Köyü, Babuş Köyü, Bahçeli Köyü, Balıkhisar Köyü, Başköy Köyü, Belen Köyü, Beydere Köyü, Bilgili Köyü, Boğazyayla Köyü, Bolluk Köyü, Çağıl Köyü, Çakırkaya Köyü, Çalköy Köyü, Çambaşı Köyü, Çanakçı Köyü, Çatmalar Köyü, Çavlan Köyü, Çevrepınar Köyü, Darıbükü Köyü, Dilekyolu Köyü, Dumanoluğu Köyü, Eldeğin Köyü, Elmaçukuru Köyü, Erenkaya Mah., Ericek Köyü, Evren Köyü, Fatih Mah., Gökçeler Köyü, Günbatur Köyü, Günyüzü Köyü, Güreşköy Köyü, İncedere Köyü, İnözü Köyü, Kadıçayırı Köyü, Karaca Mah., Karaşeyh Köyü, Kavaklıdere Köyü, Kavakpınarı Köyü, Kaynakbaşı Köyü, Kırıntı Köyü, Konaklı Köyü, Koyunbaba Köyü, Kozağaç Köyü, Mertekli Mah., Ozanca Köyü, Örenkale Köyü, Paşapınarı Köyü, Pelitli Köyü, Sadıkköy Köyü, Sarıca Köyü, Selimiye Köyü, Sellidere Köyü, Seydibaba Köyü, Sinanlı Köyü, Söğütalan Köyü, Susuz Köyü, Şehithakan Mah., Tekke Mah., Telme Köyü, Tepedam Köyü, Yedibölük Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilbük Köyü, Yolbilen Köyü, Yukarıduruçay Köyü, Yukarıkulaca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şiran adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şiran Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şiran posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şiran seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şiran Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şiran posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şiran posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şiran posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şiran adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şiran adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şiran adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şiran nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şiran da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şiran Mahalleleri