Kürtün Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 29810

Posta Kodu Sorgulama

Kürtün Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 29810. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kürtün adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kürtün’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kürtün Posta Kodu 29810. Kürtün adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kürtün Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kürtün adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kürtün gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kürtün adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kürtün posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kürtün da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kürtün adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kürtün Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kürtün Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kürtün İlçesinde toplamda 45 tane mahalle bulunmaktadır. Kürtün Mahalleleri (Akçal Köyü, Aktaş Köyü, Araköy Köyü, Aşağıkaradere Köyü, Aşağıuluköy Mah., Bağlama Köyü, Beşirköy Köyü, Beytarla Köyü, Camiyanı Mah., Çayırçukur Köyü, Damlı Köyü, Demirciler Köyü, Eğrigüney Köyü, Ekinciler Köyü, Elciğez Köyü, Elmalı Köyü, Göndere Köyü, Gündoğdu Köyü, Günyüzü Köyü, Gürgenli Köyü, Kale Mah., Karaçukur Mah., Kırgeliş Köyü, Kızılcadam Köyü, Kızılot Köyü, Konacık Köyü, Köyiçi Mah., Kuşluk Köyü, Melikli Mah., Merkez Mah., Merkez Mahalle, Ortaköy Mah., Sapmaz Köyü, Sarıbaba Köyü, Söğüteli Köyü, Süme Mah., Şendere Köyü, Taşlıca Köyü, Tilkicek Köyü, Üçtaş Köyü, Yaylalı Köyü, Yeni Mah., Yeşilköy Köyü, Yukarıkaradere Köyü, Yukarıuluköy Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kürtün adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kürtün Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kürtün posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kürtün seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kürtün Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kürtün posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kürtün posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kürtün posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kürtün adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kürtün adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kürtün adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kürtün nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kürtün da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kürtün Mahalleleri