Kelkit Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 29600

Posta Kodu Sorgulama

Kelkit Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 29600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kelkit adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kelkit’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kelkit Posta Kodu 29600. Kelkit adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kelkit Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kelkit adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kelkit gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kelkit adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kelkit posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kelkit da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kelkit adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kelkit Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kelkit Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kelkit İlçesinde toplamda 91 tane mahalle bulunmaktadır. Kelkit Mahalleleri (Ağılköy Köyü, Ağlık Köyü, Akdağ Köyü, Aksöğüt Köyü, Alaçat Köyü, Aşağıözlüce Köyü, Aşut Köyü, Atatürk Mah., Aydoğdu Köyü, Azizköy Köyü, Babakonağı Köyü, Bahçelievler Mah., Balıklı Köyü, Balkaya Köyü, Başpınar Köyü, Belenli Köyü, Beşdeğirmen Köyü, Bezendi Köyü, Bindal Köyü, Bulak Köyü, Büyükcami Mah., Cemallı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlar Köyü, Çakırlar Köyü, Çambaşı Köyü, Çamurköy Köyü, Çimenli Köyü, Çömlecik Köyü, Dayısı Köyü, Deliler Köyü, Dereyüzü Köyü, Devekorusu Köyü, Doğanca Köyü, Doğankavak Köyü, Elmelik Köyü, Esentepe Mah., Eskikadı Köyü, Eskiyol Köyü, Eymür Köyü, Fatih Mah., Gerdekhisar Köyü, Göztepe Mah., Güdül Köyü, Güllüce Köyü, Gültepe Köyü, Günbatur Köyü, Güneyçevirme Köyü, Gürleyik Köyü, Güzyurdu Köyü, Halkevi Mah., Hürriyet Mah., İnönü Mah., Karacaören Köyü, Karaçayır Köyü, Karşıyaka Köyü, Kaş Köyü, Kazanpınar Köyü, Kılıçlı Köyü, Kılıçtaşı Köyü, Kınalıtaş Köyü, Kızılca Köyü, Kozoğlu Köyü, Kömürköy Köyü, Köycük Köyü, Kuşluk Köyü, Küçükcami Mah., Mahmatlı Mah., Merkez Mah., Obalar Köyü, Oğuzköy Köyü, Öğütlü Köyü, Örenbel Köyü, Özen Köyü, Özyurt Mah., Sadak Köyü, Salördek Köyü, Sarışeyh Köyü, Sökmen Köyü, Sütveren Köyü, Şenköy Köyü, Tütenli Köyü, Uzunkol Köyü, Yarbaşı Köyü, Yenice Köyü, Yeniköy Köyü, Yeniyol Köyü, Yeşilova Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yolçatı Köyü, Yukarıözlüce Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kelkit adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kelkit Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kelkit posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kelkit seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kelkit Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kelkit posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kelkit posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kelkit posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kelkit adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kelkit adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kelkit adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kelkit nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kelkit da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kelkit Mahalleleri