Tirebolu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 28500

Posta Kodu Sorgulama

Tirebolu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 28500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tirebolu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tirebolu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tirebolu Posta Kodu 28500. Tirebolu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tirebolu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tirebolu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tirebolu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tirebolu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tirebolu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tirebolu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tirebolu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tirebolu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tirebolu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tirebolu İlçesinde toplamda 57 tane mahalle bulunmaktadır. Tirebolu Mahalleleri (Akıncılar Köyü, Arageriş Köyü, Arslancık Köyü, Aşağıboynuyoğun Köyü, Ataköy Köyü, Avcılı Köyü, Balçıkbeleni Köyü, Belen Köyü, Cintaşı Mah., Civil Köyü, Çamlıköy Köyü, Çarşı Mah., Çeğel Köyü, Danışman Köyü, Demircili Mah., Doğancı Köyü, Dokuzkonak Köyü, Düzköy Köyü, Edeköy Köyü, Eymür Köyü, Fatih Köyü, Hacıhüseyin Köyü, Halaçlı Köyü, Hamam Mah., Harkköy Köyü, Işıklı Köyü, İğnece Köyü, İstiklal Mah., Karaahmetli Köyü, Karademir Köyü, Kayalar Köyü, Ketençukuru Köyü, Kovancık Köyü, Kovanpınar Köyü, Körliman Mah., Köseler Köyü, Kuskunlu Köyü, Kuzgun Köyü, Menderes Köyü, Mursal Köyü, Ortacami Köyü, Ortaköy Köyü, Örenkaya Köyü, Özlü Köyü, Sekü Köyü, Sultanköy Köyü, Şenyuva Köyü, Şirin Köyü, Yağlıkuyumcu Köyü, Yalç Köyü, Yalıköy Köyü, Yaraş Köyü, Yeniköy Mah., Yeşilpınar Köyü, Yılgın Köyü, Yukarıboğalı Köyü, Yukarıortacami Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tirebolu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tirebolu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tirebolu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tirebolu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tirebolu Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tirebolu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tirebolu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tirebolu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tirebolu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tirebolu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tirebolu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tirebolu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tirebolu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tirebolu Mahalleleri