Şebinkarahisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 28400

Posta Kodu Sorgulama

Şebinkarahisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 28400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şebinkarahisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şebinkarahisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şebinkarahisar Posta Kodu 28400. Şebinkarahisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şebinkarahisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şebinkarahisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şebinkarahisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şebinkarahisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şebinkarahisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şebinkarahisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şebinkarahisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şebinkarahisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şebinkarahisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şebinkarahisar İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Şebinkarahisar Mahalleleri (Ahırcık Köyü, Akbudak Mah., Akviran Köyü, Alişar Köyü, Altınçevre Köyü, Altınova Köyü, Arslanşah Köyü, Asarcık Köyü, Avutmuş Mah., Baltaşı Köyü, Bayhasan Köyü, Bayramköy Köyü, Biroğul Mah., Buzkeçi Köyü, Bülbül Mah., Çakırköy Köyü, Çamlıbel Köyü, Çiftlik Mah., Dereköy Köyü, Diler Köyü, Doğanyuva Köyü, Dönençay Köyü, Duman Köyü, Ekecek Köyü, Erentepe Köyü, Evcili Köyü, Fatih Mah., Gökçetaş Köyü, Gündoğdu Köyü, Güneygören Köyü, Gürpınar Köyü, Güvercinlik Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıömer Köyü, Hasanşeyh Köyü, Hocaoğlu Köyü, İkioğul Mah., Karaağaç Köyü, Kavaklar Mah., Kayalı Köyü, Kınık Köyü, Kırkgöz Mah., Kızılca Mah., Konak Köyü, Kütküt Mah., Müftü Mah., Ocaktaşı Köyü, Ovacık Köyü, Ozanlı Köyü, Örencik Köyü, Saraycık Köyü, Sarıyer Köyü, Sipahi Köyü, Suboyu Köyü, Sultankonağı Köyü, Şahinler Köyü, Şaplıca Köyü, Tamzara Mah., Taş Mah., Taşcılı Köyü, Tekkaya Köyü, Tepeltepe Köyü, Topluağıl Köyü, Toplukonak Köyü, Turpçu Köyü, Uğurca Köyü, Yakınca Köyü, Yaycı Köyü, Yedikardeş Köyü, Yeniyol Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıltarıç Köyü, Yumurcaktaş Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şebinkarahisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şebinkarahisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şebinkarahisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şebinkarahisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şebinkarahisar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şebinkarahisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şebinkarahisar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şebinkarahisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şebinkarahisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şebinkarahisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şebinkarahisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şebinkarahisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şebinkarahisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şebinkarahisar Mahalleleri