Dereli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 28950

Posta Kodu Sorgulama

Dereli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 28950. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dereli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dereli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dereli Posta Kodu 28950. Dereli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dereli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dereli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dereli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dereli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dereli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dereli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dereli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dereli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dereli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dereli İlçesinde toplamda 40 tane mahalle bulunmaktadır. Dereli Mahalleleri (Akkaya Köyü, Aksu Köyü, Alancık Köyü, Bahçeli Mah., Çalca Köyü, Çalköy Köyü, Çamlı Köyü, Çengelköy Köyü, Dereli Mah., Eğrianbar Köyü, Güdül Köyü, Güzelköy Köyü, Güzyurdu Köyü, Heydere Köyü, Hisarköy Köyü, İçmesu Köyü, Kızıltaş Köyü, Konuklu Köyü, Kurtulmuş Köyü, Kuşluhan Mah., Kuzca Mah., Küçükahmet Köyü, Kümbet Köyü, Maden Köyü, Meşeliyatak Köyü, Pınarlar Köyü, Sarıyakup Köyü, Sütlüce Mah., Tamdere Köyü, Taşlıca Köyü, Tepeköknarlı Köyü, Tepeköy Köyü, Uzundere Köyü, Yavuzkemal Köyü, Yaylacık Köyü, Yeşilkaya Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yıldız Köyü, Yuva Köyü, Yüce Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dereli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dereli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dereli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dereli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dereli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Dereli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dereli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dereli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dereli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dereli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dereli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dereli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dereli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dereli Mahalleleri