Çamoluk Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 28710

Posta Kodu Sorgulama

Çamoluk Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 28710. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çamoluk adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çamoluk’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çamoluk Posta Kodu 28710. Çamoluk adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çamoluk Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çamoluk adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çamoluk gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çamoluk adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çamoluk posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çamoluk da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çamoluk adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çamoluk Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çamoluk Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çamoluk İlçesinde toplamda 35 tane mahalle bulunmaktadır. Çamoluk Mahalleleri (Akyapı Köyü, Bayırlı Köyü, Çakıllıkaya Köyü, Daldibi Köyü, Dulundas Mah., Eğnir Köyü, Fındıklı Köyü, Gücer Köyü, Gürçalı Köyü, Hacıahmetoğlu Köyü, Hacıören Köyü, Hürriyet Mah., Kaledere Köyü, Karadikmen Köyü, Karşıyaka Mah., Kayacık Köyü, Kaynar Köyü, Kılıçtutan Köyü, Koçak Köyü, Köroğlu Mah., Kurtuluş Mah., Kurukol Mah., Kutluca Köyü, Okçaören Köyü, Ozanköy Köyü, Pınarlı Köyü, Sarpkaya Köyü, Taşçılar Köyü, Taşdemir Köyü, Usluca Köyü, Yazılar Mah., Yenice Köyü, Yeniköy Köyü, Yusufeli Köyü, Yuvacık Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çamoluk adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çamoluk Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çamoluk posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çamoluk seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çamoluk Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çamoluk posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çamoluk posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çamoluk posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çamoluk adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çamoluk adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çamoluk adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çamoluk nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çamoluk da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çamoluk Mahalleleri