Bulancak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 28300

Posta Kodu Sorgulama

Bulancak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 28300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bulancak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bulancak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bulancak Posta Kodu 28300. Bulancak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bulancak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bulancak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bulancak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bulancak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bulancak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bulancak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bulancak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bulancak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bulancak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bulancak İlçesinde toplamda 78 tane mahalle bulunmaktadır. Bulancak Mahalleleri (Acısu Mah., Ahmetli Köyü, Alibey Köyü, Arifli Köyü, Aydınlar Mah., Bahçeli Köyü, Bahçelievler Mah., Ballıca Mah., Bayındır Köyü, Bostanlı Köyü, Bulancak Mah., Burunucu Köyü, Büyükada Köyü, Cindi Köyü, Damudere Köyü, Demircili Köyü, Derecikalan Mah., Döngeri Köyü, Duttepe Köyü, Düz Mah., Elmalı Köyü, Erdoğan Köyü, Eriklik Köyü, Esenköy Köyü, Ezeltere Köyü, Gültepe Köyü, Gündogdu Köyü, Güneyköy Köyü, Güzelyalı Mah., Güzelyurt Köyü, İcilli Köyü, İhsaniye Mah., İnece Köyü, İsmetpaşa Mah., Karaağaç Köyü, Karacaresul Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayadibi Köyü, Kayhan Köyü, Kışla Köyü, Kızılot Mah., Kuşluhan Köyü, Kuzköy Köyü, Küçükada Köyü, Küçükdere Köyü, Küçüklü Köyü, Merkez Mah., Muratlı Köyü, Odadüzü Köyü, Pazarsuyu Köyü, Samugüney Köyü, Sanayii Mah., Saraçlı Mah., Sisin Mah., Sofulu Köyü, Sofulu Mah., Soğuksu Mah., Süme Köyü, Şemsettin Mah., Şeyhmusa Köyü, Talipli Köyü, Tandır Köyü, Tekmezar Köyü, Tepecik Köyü, Tepeören Köyü, Tokmaden Köyü, Toprakdeğirmeni Mah., Torçan Köyü, Uçarlı Mah., Yalıköy Köyü, Yaslıbahçe Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilhisar Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yıldız Köyü, Yunuslu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bulancak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bulancak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bulancak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bulancak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bulancak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bulancak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bulancak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bulancak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bulancak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bulancak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bulancak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bulancak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bulancak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bulancak Mahalleleri