Yavuzeli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27970

Posta Kodu Sorgulama

Yavuzeli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27970. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yavuzeli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yavuzeli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yavuzeli Posta Kodu 27970. Yavuzeli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yavuzeli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yavuzeli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yavuzeli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yavuzeli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yavuzeli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yavuzeli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yavuzeli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yavuzeli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yavuzeli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yavuzeli İlçesinde toplamda 44 tane mahalle bulunmaktadır. Yavuzeli Mahalleleri (Akbayır Köyü, Aşağıhöcüklü Köyü, Aşağıkayabaşı Köyü, Aşağıkekliktepe Köyü, Bağtepe Köyü, Bakırca Köyü, Ballık Köyü, Beğendik Köyü, Bülbül Köyü, Büyükkarakuyu Köyü, Cingife Mah., Cumhuriyet Mah., Çiltoprak Köyü, Çimenli Köyü, Değirmitaş Köyü, Düzce Köyü, Fevziçakmak Mah., Göçmez Köyü, Gülpınar Köyü, Hacımallı Köyü, Havuzköy Köyü, Hürriyet Mah., Ilıcak Köyü, Karabey Köyü, Karahüseyinli Köyü, Kasaba Köyü, Keşreobası Köyü, Kuzuyatağı Köyü, Küçükkarakuyu Köyü, Nohutalanı Köyü, Örenli Köyü, Saraymağara Köyü, Sarıbuğday Köyü, Sarılar Köyü, Sultanselim Mah., Süleymanobası Köyü, Şenlikçe Köyü, Tokaçlı Köyü, Üçgöl Köyü, Yarımca Köyü, Yeniyurt Köyü, Yöreli Köyü, Yukarıkekliktepe Köyü, Yukarıyeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yavuzeli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yavuzeli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yavuzeli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yavuzeli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yavuzeli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yavuzeli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yavuzeli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yavuzeli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yavuzeli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yavuzeli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yavuzeli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yavuzeli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yavuzeli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yavuzeli Mahalleleri