Şehitkamil Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27000

Posta Kodu Sorgulama

Şehitkamil Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şehitkamil adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şehitkamil’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şehitkamil Posta Kodu 27000. Şehitkamil adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şehitkamil Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şehitkamil adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şehitkamil gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şehitkamil adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şehitkamil posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şehitkamil da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şehitkamil adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şehitkamil Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şehitkamil Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şehitkamil İlçesinde toplamda 143 tane mahalle bulunmaktadır. Şehitkamil Mahalleleri (29ekim Mah., 8şubat Mah., Acaroba Köyü, Akçaburç Köyü, Akçagöze Köyü, Aktoprak Mah., Arılhürriyet Mah., Aşağıarıl Mah., Atabek Mah., Atakent Mah., Atalar Köyü, Atatürk Mah., Aydınlar Mah., Aydıntepe Mah., Bağbaşı Köyü, Bahçelievler Mah., Başpınar Osb, Batıkent Mah., Battal Köyü, Bayatlı Köyü, Bedirkent Mah., Belkız Mah., Beykent Mah., Beyreli Köyü, Bilek Mah., Boyna Köyü, Boyno Mah., Bozobası Köyü, Budak Mah., Burak Mah., Cerityeniyapan Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakmak Mah., Çaykuyu Köyü, Çıksorut Mah., Değirmiçem Mah., Dımışkılı Mah., Durnalık Köyü, Dülük Köyü, Dülükbaba Mah., Dündarlı Köyü, Emek Mah., Eskişarkaya Köyü, Eydibaba Mah., Eyüpsultan Mah., Fatih Mah., Fevzipaşa Mah., Gazi Mah., Gazikent Mah., Girne Mah., Göksüncük Mah., Göllüce Mah., Göztepe Mah., Günbulur Köyü, Güngürge Köyü, Güvenevler Mah., Güzelyurt Mah., Hacıbaba Mah., Hacıkamber Mah., Hasırcıoğlu Mah., Hürriyet Mah., Işıklı Mah., İbrahimli Mah., İbrahimşehir Mah., İncesu Köyü, İncilikaya Mah., İncilipınar Mah., İskenderli Köyü, İstiklal Mah., Kabasakız Köyü, Karacaahmet Mah., Karacaburç Mah., Karacaoğlan Mah., Karacaören Köyü, Karadede Mah., Karahüyük Mah., Karakesek Köyü, Karaoğlan Mah., Karayusuflu Köyü, Karpuzkaya Köyü, Karşıyaka Mah., Kayaönü Mah., Kızıkhamurkesen Mah., Kızıkkarasakal Mah., Kocatepe Mah., Koçlu Köyü, Kozluyazı Mah., Köksalan Köyü, Küllü Mah., Medegöz Köyü, Merveşehir Mah., Mevlana Mah., Mithatpaşa Mah., Mücahitler Mah., Münüfpaşa Mah., Nesimi Mah., Nurtepe Mah., Onatkutlar Mah., Osmangazi Mah., Öğümsöğüt Köyü, Övündük Köyü, Özgürlük Mah., Pancarlı Mah., Pirsultan Mah., Samköy Mah., Sammezreası Köyü, Sanayi Mah., Sarıgüllük Mah., Sarılar Köyü, Sefaşehir Mah., Seğmenli Köyü, Selahattineyyubi Mah., Selimiye Mah., Serintepe Köyü, Seyrantepe Mah., Sinanköy Mah., Sofalaca Köyü, Suboğazı Köyü, Sülüklü Köyü, Şehirgösteren Mah., Şirinevler Mah., Taşlıca Mah., Tekirsin Köyü, Tokdemir Köyü, Tuğlu Mah., Türkyurdu Köyü, Uğruca Köyü, Ulus Mah., Üçgöze Köyü, Ülkerli Köyü, Yalangoz Köyü, Yamaçoba Köyü, Yaprak Mah., Yayıktaş Köyü, Yeni Mah., Yeşilce Köyü, Yeşilova Mah., Yığınlı Köyü, Yukarıarıl Mah., Yukarıbeylerbeyi Mah., Yunusemre Mah., Zeytinli Mah., Zülfikar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şehitkamil adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şehitkamil Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şehitkamil posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şehitkamil seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şehitkamil Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şehitkamil posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şehitkamil posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şehitkamil posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şehitkamil adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şehitkamil adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şehitkamil adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şehitkamil nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şehitkamil da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şehitkamil Mahalleleri