Şahinbey Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27010

Posta Kodu Sorgulama

Şahinbey Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şahinbey adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şahinbey’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şahinbey Posta Kodu 27010. Şahinbey adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şahinbey Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şahinbey adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şahinbey gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şahinbey adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şahinbey posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şahinbey da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şahinbey adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şahinbey Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şahinbey Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şahinbey İlçesinde toplamda 181 tane mahalle bulunmaktadır. Şahinbey Mahalleleri (23nisan Mah., 25aralık Mah., 60.yıl Mah., 75.yıl Mah., Akbayır Köyü, Akbulut Mah., Akdere Mah., Akpınar Mah., Akyazı Köyü, Akyol Mah., Alaybey Mah., Alibaba Mah., Alleben Mah., Almalı Köyü, Aydınbaba Mah., Bağlarbaşı Mah., Bahçelievler Mah., Barak Mah., Barış Mah., Bayramlı Mah., Bekirbey Mah., Bekişli Köyü, Belenköy Köyü, Beşkuyu Köyü, Bey Mah., Beyazlar Mah., Beybahçe Mah., Beydilli Mah., Binevler Mah., Bostancı Mah., Bostancık Mah., Boyacı Mah., Bozca Köyü, Bozoklar Mah., Burçkarakuyu Mah., Büyükşahinbey Köyü, Cabi Mah., Cebeler Mah., Cemalgürsel Mah., Cengiztopel Mah., Cumhuriyet Mah., Çağdaş Mah., Çamlıca Mah., Çapalı Köyü, Çevreli Köyü, Çimenli Köyü, Çörekli Köyü, Çubukdiken Köyü, Çukur Mah., Damlacık Mah., Daracık Mah., Delbes Mah., Deniz Mah., Deredüzü Mah., Doğanca Köyü, Dokur Köyü, Dumlupınar Mah., Durantaş Mah., Düğmeci Mah., Düztepe Mah., Ekinli Köyü, Esentepe Mah., Etiler Mah., Eyüpoğlu Mah., Fırat Mah., Fidanlık Mah., Geneyik Mah., Gerciğin Köyü, Güllüce Köyü, Gülpınar Mah., Gültepe Mah., Gümüştekin Mah., Gündoğdu Mah., Güneş Mah., Güneykent Mah., Güzelvadi Mah., Hacıarslan Köyü, Hacıköprü Köyü, Hacıköy Köyü, Hoşgör Mah., İnönü Mah., İsmetpaşa Mah., İstiklal Mah., Kabarcık Mah., Kahvelipınar Mah., Kale Mah., Kaleboynu Mah., Kanalıcı Mah., Kapçağız Köyü, Karaçomak Mah., Karagöz Mah., Karatarla Mah., Karataş Mah., Karayılan Mah., Kavaklık Mah., Kavşak Köyü, Kayakent Köyü, Kazıklı Köyü, Kepenek Mah., Kerer Mah., Kıbrıs Mah., Kılınçoğlu Mah., Killik Köyü, Kocaoğlan Mah., Kolejtepe Mah., Konak Mah., Kozanlı Mah., Kozluca Mah., Kumruhamurkesen Köyü, Kurbanbaba Mah., Kurtuluş Mah., Kuşcu Köyü, Küçükkızılhisar Mah., Külecik Köyü, Kürüm Köyü, Mimarsinan Mah., Morcalı Köyü, Muhacirosman Mah., Narlıca Köyü, Narlıtepe Mah., Nuripazarbaşı Mah., Ocaklar Mah., Oğuzlar Mah., Onur Mah., Osmanlı Mah., Ozanlı Köyü, Öğretmenevleri Mah., Özdemirbey Mah., Pancarlı Köyü, Perilikaya Mah., Saçaklı Mah., Sakarya Mah., Sarıbaşak Mah., Sarıkaya Köyü, Sarısalkım Mah., Sarıt Mah., Savcılı Mah., Seferpaşa Mah., Serince Mah., Serinevler Mah., Sırasöğüt Köyü, Sultanselim Mah., Suyabatmaz Mah., Süleymanşah Mah., Şahinbey Köyü, Şahinbey Mah., Şahveli Mah., Şekeroğlu Mah., Şenyurt Mah., Tepebaşı Mah., Tışlaki Mah., Tiyekli Köyü, Töreli Köyü, Turanemeksiz Mah., Türkmenler Mah., Türközü Köyü, Türktepe Mah., Ufacık Köyü, Uğurtepe Köyü, Ulucanlar Mah., Uluhan Mah., Üçoklar Mah., Ünaldı Mah., Vatan Mah., Yağdöver Mah., Yamaçtepe Köyü, Yavuzlar Mah., Yaycı Köyü, Yaylacık Köyü, Yazıbağı Mah., Yazıcık Mah., Yeditepe Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilevler Mah., Yeşilkent Mah., Yeşilköy Köyü, Yeşilpınar Mah., Yığmatepe Köyü, Yoğuntaş Köyü, Yukarıbayır Mah., Zeytinli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şahinbey adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şahinbey Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şahinbey posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şahinbey seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şahinbey Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şahinbey posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şahinbey posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şahinbey posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şahinbey adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şahinbey adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şahinbey adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şahinbey nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şahinbey da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şahinbey Mahalleleri