Oğuzeli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27920

Posta Kodu Sorgulama

Oğuzeli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27920. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Oğuzeli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Oğuzeli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Oğuzeli Posta Kodu 27920. Oğuzeli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Oğuzeli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Oğuzeli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Oğuzeli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Oğuzeli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Oğuzeli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Oğuzeli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Oğuzeli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Oğuzeli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Oğuzeli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Oğuzeli İlçesinde toplamda 45 tane mahalle bulunmaktadır. Oğuzeli Mahalleleri (Acar Köyü, Altınyurt Mah., Belören Köyü, Beşdeli Mah., Bulduk Mah., Cumhuriyet Mah., Çatalsu Köyü, Çaybaşı Mah., Direkli Mah., Doğanpınar Köyü, Duruköy Köyü, Dutluca Köyü, Fatih Mah., Gedik Mah., Güllük Mah., Gündoğan Köyü, Gürsu Mah., Güzelce Mah., Hacar Mah, Hürriyet Mah., İkizkuyu Köyü, İnönü Mah., Kaşyolu Köyü, Kavunluk Köyü, Kayalıpınar Köyü, Keçikuyusu Köyü, Koçaklar Köyü, Körkün Mah, Kurtuluş Mah., Küçükkaracaören Mah., Merkez Mah., Mimarsinan Mah., Oğuzlar Mah., Sazgın Mah., Sergili Köyü, Subaşı Mah., Şahinbey Mah., Taşyazı Mah., Tınazdere Köyü, Uğurova Köyü, Yakacık Köyü, Yalnızbağ Mah., Yazılı Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşildere Mah) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Oğuzeli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Oğuzeli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oğuzeli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Oğuzeli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Oğuzeli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Oğuzeli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Oğuzeli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Oğuzeli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Oğuzeli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Oğuzeli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Oğuzeli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Oğuzeli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Oğuzeli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Oğuzeli Mahalleleri