Nurdağı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27840

Posta Kodu Sorgulama

Nurdağı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27840. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Nurdağı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Nurdağı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Nurdağı Posta Kodu 27840. Nurdağı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Nurdağı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Nurdağı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Nurdağı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Nurdağı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Nurdağı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Nurdağı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Nurdağı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Nurdağı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Nurdağı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Nurdağı İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Nurdağı Mahalleleri (Alpaslantürkeş Mah., Aslanlı Mah., Ataköy Köyü, Atatürk Mah., Atmalı Köyü, Bademli Köyü, Bahçelievler Mah., Balıkalan Köyü, Başpınar Köyü, Başpınar Mah., Belpınar Köyü, Bey Mah., Beydilli Mah., Cumhuriyet Mah., Çakmak Köyü, Demirler Köyü, Durmuşlar Köyü, Emirler Köyü, Esenyurt Mah., Fatih Mah., Gedikli Köyü, Gökçedere Köyü, Hamidiye Köyü, Hisarköy Mah., İçerisu Köyü, İkizkuyu Köyü, İncegedik Köyü, İncirli Köyü, Karaburçlu Köyü, Kartal Köyü, Katrancı Köyü, Kırışkal Köyü, Kırkpınar Köyü, Konak Mah., Kömürler Köyü, Kurtuluş Mah., Kurudere Mah., Kuzoluk Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Mesthüyük Köyü, Meydan Mah., Naimler Köyü, Nogaylar Köyü, Olucak Köyü, Pınarbaşı Mah., Tandırlı Köyü, Terken Köyü, Toplamalar Köyü, Tüllüce Köyü, Yamaçkışla Mah., Yavuzselim Mah., Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Nurdağı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nurdağı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nurdağı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Nurdağı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Nurdağı Posta Kodu 2024

Web sitemizde Nurdağı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Nurdağı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Nurdağı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Nurdağı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Nurdağı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Nurdağı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Nurdağı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Nurdağı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Nurdağı Mahalleleri