Nizip Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27700

Posta Kodu Sorgulama

Nizip Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Nizip adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Nizip’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Nizip Posta Kodu 27700. Nizip adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Nizip Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Nizip adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Nizip gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Nizip adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Nizip posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Nizip da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Nizip adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Nizip Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Nizip Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Nizip İlçesinde toplamda 109 tane mahalle bulunmaktadır. Nizip Mahalleleri (Adaklı Mah., Akçakent Köyü, Akkuyu Köyü, Alahacı Köyü, Altındağ Köyü, Aşağıbayındır Köyü, Aşağıçardak Köyü, Atatürk Mah., Bağlıca Köyü, Bahçeli Köyü, Bahçelievler Mah., Ballı Köyü, Belkıs Köyü, Belkıs Mah., Bostaniçi Mah., Boyluca Köyü, Bozalioğlu Köyü, Bozkoyunlu Mah., Cumhuriyet Mah., Çakmaktepe Köyü, Çanakçı Köyü, Çatalca Köyü, Dayıdağ Köyü, Dazhüyük Köyü, Dernek Köyü, Doğrular Köyü, Duraklı Köyü, Dutlu Köyü, Düzbayır Köyü, Ekinci Köyü, Erenköy Köyü, Eskikonak Köyü, Fatihsultan Mah., Fatihsultan Mehmet Mah., Fevkani Mah., Fevzipaşa Mah., Fırat Mah., Gaziler Köyü, Gevence Köyü, Gökçeli Köyü, Güder Köyü, Gülkaya Köyü, Gümüşgün Köyü, Günaltı Köyü, Gündoğdu Mah., Gürbaşak Köyü, Güzelköy Köyü, Hafızpaşa Mah., Hancağız Köyü, Hazımoğlu Köyü, İntepe Köyü, İstasyon Mah., İstiklal Mah., Kaleköy Köyü, Kamışlı Köyü, Karaburç Köyü, Kastel Mah., Kayalar Köyü, Keklik Köyü, Kesiktaş Köyü, Kıbrıs Mah., Kıraçgülü Köyü, Kıratlı Köyü, Kızılcakent Köyü, Kızılin Köyü, Kocatepe Köyü, Korucak Köyü, Köseler Köyü, Kumla Köyü, Kurucahüyük Köyü, Mağaracık Köyü, Mehmetobası Köyü, Menderes Mah., Mercanlı Köyü, Mihrap Köyü, Mimarsinan Mah., Namıkkemal Mah., Oğuzlar Mah., Özyurt Köyü, Pazarcamii Mah., Saha Mah., Salkım Mah., Samandöken Köyü, Samanlı Köyü, Saray Köyü, Sarıkoç Köyü, Sekili Mah., Söğütlü Köyü, Suboyu Köyü, Şahinbey Mah., Şıhlar Mah., Tahtani Mah., Tanır Köyü, Toydemir Köyü, Tuluktaş Köyü, Turlu Köyü, Turnalı Köyü, Uluyatır Mah., Yağcılar Köyü, Yağmuralan Köyü, Yarımtepe Köyü, Yeniyapan Köyü, Yeniyazı Köyü, Yeşilevler Mah., Yolçatı Köyü, Yukarıbayındır Köyü, Yukarıçardak Köyü, Yunusemre Mah., Zeytinlik Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Nizip adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nizip Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nizip posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Nizip seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Nizip Posta Kodu 2023

Web sitemizde Nizip posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Nizip posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Nizip posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Nizip adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Nizip adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Nizip adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Nizip nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Nizip da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Nizip Mahalleleri