Karkamış Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27880

Posta Kodu Sorgulama

Karkamış Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27880. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karkamış adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karkamış’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karkamış Posta Kodu 27880. Karkamış adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karkamış Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karkamış adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karkamış gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karkamış adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karkamış posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karkamış da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karkamış adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karkamış Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karkamış Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karkamış İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Karkamış Mahalleleri (Akçaköy Köyü, Alaçalı Köyü, Alagöz Köyü, Arıkdere Köyü, Ayyıldız Köyü, Balaban Köyü, Beşkılıç Köyü, Çarşı Mah., Çiflikköy Köyü, Eceler Köyü, Elifoğlu Köyü, Etiler Mah., Gürçay Köyü, Karacurun Köyü, Karanfilköy Köyü, Karşıyaka Mah., Kelekli Köyü, Kepirler Köyü, Kıvırcık Köyü, Korkmazlar Köyü, Kuruyazı Köyü, Lojmanlar Mah., Öncüler Köyü, Örmetaş Köyü, Savaş Köyü, Soylu Köyü, Subağı Köyü, Şenlik Köyü, Teketaşı Köyü, Tosunlu Köyü, Türkyurdu Köyü, Yarımca Köyü, Yaşarköy Köyü, Yazır Köyü, Yeşerti Köyü, Yolağzı Köyü, Yurtbağı Köyü, Zöhrecik Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karkamış adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karkamış Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karkamış posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karkamış seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karkamış Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karkamış posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karkamış posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karkamış posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karkamış adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karkamış adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karkamış adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karkamış nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karkamış da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karkamış Mahalleleri