İslahiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27815

Posta Kodu Sorgulama

İslahiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27815. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İslahiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İslahiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İslahiye Posta Kodu 27815. İslahiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İslahiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İslahiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İslahiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İslahiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İslahiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İslahiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İslahiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İslahiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İslahiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İslahiye İlçesinde toplamda 75 tane mahalle bulunmaktadır. İslahiye Mahalleleri (Ağabey Köyü, Ağalarobası Köyü, Akınyolu Köyü, Alaca Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıbilenler Köyü, Atatürk Mah., Aydınlık Mah., Aydınoğlu Mah., Bahçelievler Mah., Bayraktepe Köyü, Beyler Mah., Burhaniye Mah., Cevdetpaşa Mah., Cevizlidere Mah., Cıncıklı Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıca Mah., Çerçili Köyü, Çınarlı Köyü, Çolaklar Köyü, Çubuk Köyü, Değirmencik Köyü, Dervişpaşa Mah., Elbistanhüyüğü Köyü, Erenler Mah., Esenler Köyü, Esentepe Mah., Fevziçakmak Mah., Fikretöztürk Mah., Güllühüyük Köyü, Güngören Köyü, Hacıaliöztürk Mah., Haltanlı Mah., Hanağzı Köyü, Hasanlök Köyü, Hürriyet Mah., İdilli Köyü, Kabaklar Köyü, Kalaycık Köyü, Kaleobası Köyü, Karacaören Köyü, Karapınar Köyü, Karapolat Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayabaşı Mah., Kazıklı Köyü, Kelceler Mah., Kerküt Mah., Kırıkçalı Köyü, Kozcağız Köyü, Kozdere Köyü, Köklü Köyü, Kurtuluş Mah., Kuşçumustafa Köyü, Merkez Mah., Ortaklı Köyü, Örtülü Köyü, Pınarbaşı Mah., Sulumağara Mah., Şahmaran Köyü, Tandır Köyü, Telli Köyü, Türkbahçe Köyü, Yağızlar Köyü, Yelliburun Köyü, Yeni Mah., Yeniceli Köyü, Yeniköy Köyü, Yesemek Köyü, Yeşilova Köyü, Yolbaşı Köyü, Yukarıbilenler Köyü, Zafer Mah., Zincirli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İslahiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İslahiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İslahiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İslahiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İslahiye Posta Kodu 2024

Web sitemizde İslahiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İslahiye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İslahiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İslahiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İslahiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İslahiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İslahiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İslahiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İslahiye Mahalleleri