Araban Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 27650

Posta Kodu Sorgulama

Araban Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 27650. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Araban adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Araban’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Araban Posta Kodu 27650. Araban adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Araban Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Araban adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Araban gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Araban adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Araban posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Araban da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Araban adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Araban Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Araban Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Araban İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Araban Mahalleleri (Akbudak Köyü, Akkoç Köyü, Altınpınar Köyü, Aşağıkaravaiz Köyü, Aşağıyufkalı Köyü, Bağlıca Mah., Başpınar Köyü, Beydili Köyü, Çiftekoz Köyü, Dağdağancık Köyü, Doğan Köyü, Dumlupınar Mah., Emirhaydar Köyü, Erenbağı Köyü, Esentepe Köyü, Eskialtıntaş Köyü, Fakılı Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Fıstıklıdağ Köyü, Gelinbuğday Köyü, Gökçepayan Köyü, Gözey Köyü, Güllüce Köyü, Gümüşpınar Köyü, Hasanoğlu Köyü, Hisarköy Köyü, İnönü Mah., Kale Mah., Karababa Köyü, Karacaören Köyü, Karşıyaka Mah., Köklüce Köyü, Körhacıobası Köyü, Küçüklü Köyü, Mehmetgökçek Mah., Muratlı Köyü, Nurettinköy Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıtepe Köyü, Tarlabaşı Köyü, Taşdeğirmen Köyü, Turgutözal Mah., Yaylacık Köyü, Yenialtıntaş Mah., Yeşilova Mah., Yolveren Köyü, Yukarıkaravaiz Köyü, Yukarıyufkalı Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Araban adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Araban Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araban posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Araban seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Araban Posta Kodu 2023

Web sitemizde Araban posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Araban posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Araban posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Araban adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Araban adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Araban adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Araban nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Araban da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Araban Mahalleleri