Tepebaşı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 26005

Posta Kodu Sorgulama

Tepebaşı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 26005. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tepebaşı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tepebaşı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tepebaşı Posta Kodu 26005. Tepebaşı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tepebaşı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tepebaşı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tepebaşı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tepebaşı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tepebaşı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tepebaşı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tepebaşı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tepebaşı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tepebaşı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tepebaşı İlçesinde toplamda 99 tane mahalle bulunmaktadır. Tepebaşı Mahalleleri (Ahiler Köyü, Alınca Mah, Aşağıkartal Köyü, Aşağısöğütönü(toki) Mah., Atalan Köyü, Atalantekke Köyü, Avlamış Köyü, Bahçelievler Mah., Batıkent Mah, Behçetiye Köyü, Bektaşpınarı Köyü, Beyazaltın Köyü, Boyacıoğlu Mah, Bozdağ Köyü, Buldukpınar Köyü, Cumhurıye, Cumhuriye Mah., Cumhuriyet Köyü, Çalkara Köyü, Çanakkıran Köyü, Danişment Köyü, Eğriöz Mah, Emirceoğlu Mah., Emirler Mah., Ertuğrulgazi Mah, Esentepe Mah., Eskibağlar Mah., Fatıh, Fatih Mah., Fevzıçakmak, Fevziçakmak Mah., Gazipaşa Mah., Gökçekısık Köyü, Gökdere Mah, Güllük Mah., Gündüzbey Mah., Hacıalibey, Hacıalibey Mah, Hacıosmanbey Mah., Hacıseyit Mah., Hasanbey Mah, Hayriye Mah., Hekimdağ Köyü, Hisar Mah., Hoşnudiye Mah, Işıklar Mah., İhsaniye Mah., Karaçobanpınarı Köyü, Karadere Köyü, Karagözler Köyü, Karahüyük Köyü, Kavacık Mah, Keskin Mah, Kızılcaören Köyü, Kızılinler Köyü, Koyunlar Mah., Kozkayı Mah, Kozlubel Köyü, Kumlubel Mah., Mamure Mah., Mollaoğlu Köyü, Musaözü Köyü, Mustafakemalpaşa Mah., Muttalip Osb, Nemli Köyü, Orta Mah., Ömerağa Mah., Sakintepe Mah., Satılmışoğlu Mah, Sazova, Sazova Mah., Sulukaraağaç Köyü, Sütlüce Mah., Şarhöyük Mah., Şeker Mah., Şırıntepe, Şirintepe Mah., Takmak Köyü, Tandır Köyü, Taycılar Köyü, Tekeciler Köyü, Tunalı Mah., Turgutlar Köyü, Uludere Köyü, Uluönder, Uluönder Mah., Yakakayı Köyü, Yarımca Köyü, Yeni Mah., Yeniakçayır Köyü, Yenibağlar Mah, Yeniincesu Köyü, Yeşiltepe Mah., Yörükakçayır Köyü, Yukarıkartal Köyü, Yukarısöğütönü Mah., Yusuflar Köyü, Zafer Mah., Zincirlikuyu Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tepebaşı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tepebaşı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tepebaşı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tepebaşı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tepebaşı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tepebaşı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tepebaşı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tepebaşı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tepebaşı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tepebaşı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tepebaşı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tepebaşı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tepebaşı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tepebaşı Mahalleleri