Sivrihisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 26600

Posta Kodu Sorgulama

Sivrihisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 26600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sivrihisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sivrihisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sivrihisar Posta Kodu 26600. Sivrihisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sivrihisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sivrihisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sivrihisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sivrihisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sivrihisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sivrihisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sivrihisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sivrihisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sivrihisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sivrihisar İlçesinde toplamda 79 tane mahalle bulunmaktadır. Sivrihisar Mahalleleri (Ahiler Köyü, Aktaş Köyü, Altınçay Mah., Aydınlı Köyü, Babadat Köyü, Bahçecik Köyü, Ballıhisar Köyü, Barbaros Mah., Benlikuyu Köyü, Benliyaver Köyü, Beyyazı Köyü, Biçer Köyü, Böğürtlen Köyü, Buhara Köyü, Buzluca Köyü, Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çandır Köyü, Çaykoz Köyü, Demirci Köyü, Demirci Mah., Dinek Köyü, Dumluca Köyü, Elcik Köyü, Elmalı Mah., Ertuğrulköy Köyü, Fatih Mah., Gedik Mah., Gerenli Köyü, Göktepe Köyü, Gülçayır Köyü, Güvemli Köyü, Hamamkarahisar Köyü, Hızırbey Mah., Hortu Mah., Hüdavendiğar Köyü, İbikseydi Köyü, İğdecik Köyü, İlören Köyü, İlyaspaşa Köyü, İstiklalbağı Köyü, Kadıncık Köyü, Kaldırımköy Köyü, Karabaşlı Mah., Karaburhan Köyü, Karacakaya Köyü, Karacalar Mah., Karacaören Köyü, Karacaörenyaylası Köyü, Karadat Köyü, Karakaya Köyü, Karkın Köyü, Kertek Köyü, Kılıç Mah., Kınık Köyü, Kocaş Köyü, Koltan Köyü, Kubbeli Mah., Kurşunlu Mah., Kurtşeyh Köyü, Memik Köyü, Mülkköy Köyü, Namıkkemal Mah., Oğlakcı Köyü, Ortaklar Köyü, Paşakadın Köyü, Sadıkbağı Köyü, Sarıkavak Köyü, Selimiye Köyü, Sığırcık Köyü, Tekören Köyü, Yaverören Köyü, Yenice Mah., Yenidoğan Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yukarıkepen Köyü, Yunusemre Mah., Zeyköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sivrihisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sivrihisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sivrihisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sivrihisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sivrihisar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sivrihisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sivrihisar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sivrihisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sivrihisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sivrihisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sivrihisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sivrihisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sivrihisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sivrihisar Mahalleleri