Odunpazarı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 26004

Posta Kodu Sorgulama

Odunpazarı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 26004. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Odunpazarı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Odunpazarı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Odunpazarı Posta Kodu 26004. Odunpazarı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Odunpazarı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Odunpazarı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Odunpazarı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Odunpazarı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Odunpazarı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Odunpazarı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Odunpazarı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Odunpazarı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Odunpazarı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Odunpazarı İlçesinde toplamda 94 tane mahalle bulunmaktadır. Odunpazarı Mahalleleri (71 Evler Mah., 75.yıl(sultandere) Mah., Ağapınar Mah., Akarbaşı, Akarbaşı Mah., Akcami Mah., Akçağlan Mah., Akçakaya Köyü, Akkaya Köyü, Akpınar Köyü, Alanönü, Alanönü Mah., Arifiye, Arifiye Mah., Aşağıçağlan, Aşağıçağlan Mah., Aşağıılıca Köyü, Aşağıkalabak(lütfiye) Köyü, Avdan Köyü, Ayvacık Köyü, Büyükdere, Büyükdere Mah., Cunudiye Mah., Çamlıca Köyü, Çankaya, Çankaya Mah., Çavlum Mah., Dede Mah., Delıklıtaş, Deliklitaş Mah., Demirli Köyü, Doğankaya Köyü, Emek, Gökmeydan, Gökmeydan Mah., Göztepe Mah., Gülpınar Köyü, Gültepe Mah., Gümele Köyü, Gündoğdu Mah., Harmandalı Köyü, Huzur Mah., Ihlamurkent Mah., İmişehir Köyü, İstiklal Mah., Kalkanlı Mah., Kanlıpınar Köyü, Karaalan Köyü, Karacahöyük Mah., Karacaşehir Köyü, Karaçay Köyü, Karamustafa Köyü, Karapazar Köyü, Karapınar Mah., Karatepe Köyü, Kargın Köyü, Kayacık Köyü, Kayapınar Mah., Kıravdan Köyü, Kırmızıtoprak Mah., Kireç Köyü, Kurtuluş Mah., Kuyucak Köyü, Musalar Köyü, Organıze San, Orhangazı, Orhangazi Mah., Orta Mah., Osmangazi Mah., Paşa Mah., Sarısungur Köyü, Seklice Köyü, Sevinç Mah., Sultandere Köyü, Sümer Mah., Süpren Köyü, Şarkiye Mah., Türkmentokat Köyü, Uluçayır Köyü, Vadişehir Mah., Vişnelik Mah., Yahnikapan Köyü, Yassıhöyük Mah., Yenidoğan Mah., Yenikent, Yenikent Mah., Yenisanayi Mah., Yenisofça Köyü, Yıldıztepe Mah., Yörükkaracaören Köyü, Yörükkırka Köyü, Yukarıçağlan Köyü, Yukarıılıca Köyü, Yukarıkalabak Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Odunpazarı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Odunpazarı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Odunpazarı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Odunpazarı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Odunpazarı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Odunpazarı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Odunpazarı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Odunpazarı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Odunpazarı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Odunpazarı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Odunpazarı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Odunpazarı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Odunpazarı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Odunpazarı Mahalleleri