Alpu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 26850

Posta Kodu Sorgulama

Alpu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 26850. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alpu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alpu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alpu Posta Kodu 26850. Alpu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alpu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alpu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alpu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alpu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alpu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alpu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alpu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alpu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alpu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alpu İlçesinde toplamda 35 tane mahalle bulunmaktadır. Alpu Mahalleleri (Ağaçhisar Köyü, Aktepe Köyü, Alapınar Köyü, Arıkaya Köyü, Atatürk Mah., Bahceçik Köyü, Başören Köyü, Belkese Köyü, Büğdüz Köyü, Çardakbaşı Köyü, Çukurhisar Köyü, Dereköy Köyü, Esence Köyü, Evrenpaşa Mah., Fatih Mah., Fevzipaşa Mah., Fevziye Köyü, Gökçekaya Köyü, Gökçeoğlu Köyü, Güneli Köyü, Güroluk Köyü, Işıkören Köyü, İstiklal Mah., Karacaören Köyü, Karakamış Köyü, Kemalpaşa Mah., Özdenk Köyü, Sakarıkaracaören Köyü, Sarıkavak Köyü, Söğütcük Köyü, Tepebaşı Mah., Uyuzhamam Köyü, Yayıklı Köyü, Yenikent Mah., Yeşildon Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alpu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alpu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alpu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alpu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alpu Posta Kodu 2023

Web sitemizde Alpu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alpu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alpu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alpu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alpu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alpu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alpu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alpu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Alpu Mahalleleri