Yakutiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25010

Posta Kodu Sorgulama

Yakutiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yakutiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yakutiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yakutiye Posta Kodu 25010. Yakutiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yakutiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yakutiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yakutiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yakutiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yakutiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yakutiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yakutiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yakutiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yakutiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yakutiye İlçesinde toplamda 92 tane mahalle bulunmaktadır. Yakutiye Mahalleleri (Akdağ Köyü, Aktoprak Mah., Alipaşa Mah., Altınbulak Mah., Altıntepe Mah., Aşağı Mumcu Mh, Aşağıköşk Mah., Aşağısanayii Mah., Aşağıyoncalık Mah., Atalar Mah., Atatürk Mah., Ayazpaşa Mah., Aydınlık Mah., Aziziye Mah., Bakırcı Mah., Caferiye Mah., Camiikebir Mah., Camiikebir Mhl, Cedit Mah., Çağlayan Mah., Çayırca Mah., Çırçır Mah., Çiftlik Köyü, Çiftlik Mah., Dadaşköy Köyü, Dadaşköyibrahimpaşa Mah., Değirmenler Mah., Demirevler Mh, Dervış Ağa Mah, Edipsomunoğlu Mah., Emirşeyh Mah., Evrenpaşa Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Gaziler Mah., Gez Mah., Gökçeyamaç Köyü, Gülpınar Mah., Güngörmez Köyü, Güzelova Mah., Güzelyayla Köyü, Habıb Efendı, Hacı Cuma, Halitpaşa Mah, Hasanıbasri Mah., Istasyon Mah, İbrahimpaşa Mah., Kadana Mah., Karagöbek Köyü, Karaköse Mah., Kırkgöze Köyü, Kırmızıtaş Mah., Köse Ömer Ağa Mhl, Köşk Köyü, Kuloğlu Mah., Lalapaşa Mah, M E Loj Sok, Mehdı Efendı, Mumcu Mah., Muratgeldi Mah., Muratpaşa Mah., Mülk Mah., N.fazıl Kısa Kürek, Narmanlı, Ortadüzü Mah., Ömernasuhibilmen Mah., Rabia Hatun Mah, Söğütyanı Köyü, Sultanmelik, Şehitler Mah., Şenyurt Köyü, Şeyhler Mah., Şükrüpaşa Mah., Taşmescıt Mh, Telsizler Mah., Termınal Mah., Terminal Mah., Topçuoğlu Mh, Umudum Mah., Uzunyayla Mah., Vaniefendi Mah., Veyisefendi Mah., Yazıpınarı Mah., Yeğen Ağa Mh, Yerlisu Mah., Yeşildere Köyü, Yeşilova Mah., Yeşilyayla Mah., Yolgeçti Mah., Yukarı Habıbefendı, Yukarı Mumcu Mhl, Yukarısanayi Mah., Yukarıyoncalık Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yakutiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yakutiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yakutiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yakutiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yakutiye Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yakutiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yakutiye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yakutiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yakutiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yakutiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yakutiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yakutiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yakutiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yakutiye Mahalleleri