Tortum Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25430

Posta Kodu Sorgulama

Tortum Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25430. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tortum adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tortum’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tortum Posta Kodu 25430. Tortum adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tortum Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tortum adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tortum gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tortum adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tortum posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tortum da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tortum adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tortum Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tortum Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tortum İlçesinde toplamda 69 tane mahalle bulunmaktadır. Tortum Mahalleleri (Akbaba Köyü, Aksu Köyü, Aktaş Köyü, Alapınar Köyü, Alparslan Mah., Arılı Köyü, Aşağıkatıklı Mah., Bahçeli Mah., Ballı Köyü, Camii Mah., Cihanlı Mah., Cumhuriyet Mah., Çakıllı Köyü, Çamlıca Mah., Çardaklı Köyü, Çataldere Köyü, Çaylıca Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çivilikaya Köyü, Demirciler Köyü, Derekapı Köyü, Derekapı Mah., Derinpınar Köyü, Dikmen Köyü, Doruklu Köyü, Esendurak Köyü, Evrenpaşa Mah., Fatih Mah., Fevzipaşa Mah., Gökdere Köyü, Hacılar Mah., Halitpaşa Mah., İncedere Köyü, Kaleboynu Köyü, Kaleboynu Mah., Kaledibi Mah., Karlı Köyü, Kazandere Köyü, Kemalpaşa Mah., Kemerkaya Köyü, Kırmalı Köyü, Kireçli Köyü, Konak Mah., Menderes Mah., Meydanlar Köyü, Mollanebi Mah., Peynirli Köyü, Sağlar Mah., Söğütlü Mah., Suyatağı Köyü, Sütlüpınar Mah., Şeyhefendi Mah., Taşbaşı Köyü, Taşmescit Mah., Taşoluk Köyü, Tatlısu Köyü, Tipili Köyü, Tortumkale Köyü, Uzunkavak Köyü, Vişneli Köyü, Yağcılar Köyü, Yamankaya Köyü, Yavuz Mah., Yazyurdu Köyü, Yellitepe Köyü, Yeşildere Mah., Yukarısivri Köyü, Yumaklı Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tortum adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tortum Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tortum posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tortum seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tortum Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tortum posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tortum posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tortum posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tortum adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tortum adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tortum adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tortum nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tortum da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tortum Mahalleleri