Şenkaya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25370

Posta Kodu Sorgulama

Şenkaya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25370. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şenkaya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şenkaya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şenkaya Posta Kodu 25370. Şenkaya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şenkaya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şenkaya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şenkaya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şenkaya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şenkaya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şenkaya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şenkaya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şenkaya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şenkaya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şenkaya İlçesinde toplamda 81 tane mahalle bulunmaktadır. Şenkaya Mahalleleri (Aktaş Köyü, Alıcık Köyü, Altınova Mah., Aşağı Mah., Aşağıbakraçlı Köyü, Aşağıköşk Köyü, Atyolu Köyü, Aydoğdu Köyü, Balkaya Köyü, Bereketli Köyü, Beşpınarlar Köyü, Beykaynak Köyü, Çamlıalan Köyü, Çatalelma Köyü, Çevirme Köyü, Çiftlik Köyü, Değirmenlidere Köyü, Deliktaş Köyü, Doğanköy Köyü, Dokuzelma Köyü, Dolunay Köyü, Dörtyol Köyü, Esence Köyü, Esenyurt Köyü, Evbakan Köyü, Gaziler Mah., Gezenek Köyü, Göreşken Köyü, Gözalan Köyü, Gözebaşı Köyü, Gülveren Köyü, Hoş Köyü, İçmesu Köyü, İğdeli Köyü, İkizpınar Köyü, İnceçay Köyü, Karataş Köyü, Karıncadüzü Köyü, Kayalısu Köyü, Kaynak Köyü, Kilise Köyü, Kireçli Köyü, Kopdere Köyü, Kömürlü Köyü, Köroğlu Köyü, Kürkçü Köyü, Merkez Mah., Nişantaşı Köyü, Ormanlı Köyü, Orta Mah., Oyuktaş Köyü, Özyurt Köyü, Penek Köyü, Sarıkayalar Köyü, Sarıyar Köyü, Sındıran Köyü, Söğütler Köyü, Susuz Köyü, Şenpınar Köyü, Taht Köyü, Tazeköy Köyü, Teketaş Köyü, Tetrikoç Köyü, Timurkışla Köyü, Turnalı Köyü, Tütenocak Köyü, Uğurlu Köyü, Venk Köyü, Yanıkkaval Köyü, Yaymeşe Köyü, Yazılı Köyü, Yelkıran Köyü, Yeşildemet Köyü, Yeşilkaya Köyü, Yoğurtcular Köyü, Yukarı Mah., Yukarıbakraçlı Köyü, Yukarıköşk Köyü, Yünören Köyü, Yürekli Köyü, Zümrüt Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şenkaya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şenkaya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şenkaya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şenkaya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şenkaya Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şenkaya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şenkaya posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şenkaya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şenkaya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şenkaya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şenkaya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şenkaya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şenkaya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şenkaya Mahalleleri