Pazaryolu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25930

Posta Kodu Sorgulama

Pazaryolu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25930. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pazaryolu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pazaryolu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pazaryolu Posta Kodu 25930. Pazaryolu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pazaryolu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pazaryolu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pazaryolu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pazaryolu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pazaryolu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pazaryolu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pazaryolu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pazaryolu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pazaryolu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pazaryolu İlçesinde toplamda 42 tane mahalle bulunmaktadır. Pazaryolu Mahalleleri (21haziran Mah., Akbulut Mah., Alıçlı Mah., Ambaralan Köyü, Bayındır Köyü, Burçaklı Mah., Büyükdere Köyü, Cennetpınarı Köyü, Cevizlidere Köyü, Çatakbahçe Köyü, Çaydere Köyü, Çiftepınar Köyü, Deliktaş Mah., Demirgöze Köyü, Dikmetaş Köyü, Esenyurt Köyü, Gölyanı Köyü, Göztepe Köyü, Gülçimen Köyü, Güneysu Köyü, Hacılar Köyü, Karakoç Köyü, Karataş Köyü, Kılıçlı Köyü, Konakyeri Köyü, Kozlu Köyü, Köşeyolu Köyü, Kumaşkaya Köyü, Kuymaklı Köyü, Kümbettepe Mah., Laleli Köyü, Merkez Mah., Meşebaşı Köyü, Pamukludağ Köyü, Sadaka Köyü, Sergenkaya Köyü, Süleymanbağı Mah., Şehitlik Köyü, Yaylalı Köyü, Yaylaözü Köyü, Yeni Mah., Yiğitbaşı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pazaryolu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pazaryolu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pazaryolu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pazaryolu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pazaryolu Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pazaryolu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pazaryolu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pazaryolu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pazaryolu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pazaryolu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pazaryolu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pazaryolu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pazaryolu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pazaryolu Mahalleleri