Pasinler Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25300

Posta Kodu Sorgulama

Pasinler Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pasinler adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pasinler’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pasinler Posta Kodu 25300. Pasinler adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pasinler Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pasinler adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pasinler gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pasinler adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pasinler posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pasinler da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pasinler adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pasinler Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pasinler Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pasinler İlçesinde toplamda 72 tane mahalle bulunmaktadır. Pasinler Mahalleleri (30ekim93şehitler Mah., Acı Köyü, Ağaçminare Mah., Ağcalar Köyü, Altınbaşak Köyü, Ardıçlı Köyü, Aşıtlar Köyü, Bahçelievler Mah., Baldızı Köyü, Başören Köyü, Bulkasım Köyü, Büyükdere Köyü, Büyüktüy Köyü, Camikebir Mah., Çakırtaş Köyü, Çalıyazı Köyü, Çamlıca Köyü, Çiçekli Köyü, Çöğender Köyü, Demirdöven Köyü, Emirşeyh Mah., Epsemce Köyü, Erzurumkapı Mah., Esendere Köyü, Gerdekkaya Köyü, Gölciğez Köyü, Hanahmet Köyü, Hasandede Mah., Kaplıcalar Mah., Karakale Köyü, Karavelet Köyü, Kasımpaşa Mah., Kavuşturan Köyü, Kethuda Mah., Kevenlik Köyü, Kızılören Köyü, Korucuk Köyü, Kotandüzü Köyü, Kurbançayırı Köyü, Kurtuluş Mah., Küçüktüy Köyü, Muhammedlütfüefendi Mah., Otlukkapı Köyü, Ovaköy Köyü, Övenler Köyü, Paşabey Mah., Pelitli Köyü, Pusudere Köyü, Reşadiye Mah., Saksı Köyü, Serçeboğazı Köyü, Sivas Mah., Sunak Köyü, Taşağıl Köyü, Taşkaynak Köyü, Taşlıgüney Köyü, Taşlıyurt Köyü, Tepecik Köyü, Timar Köyü, Uzunark Köyü, Üğümü Köyü, Yamaç Mah., Yastıktepe Köyü, Yavuzlu Köyü, Yayla Köyü, Yayladağ Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yiğitpınarı Köyü, Yiğittaşı Köyü, Yukarıçakmak Köyü, Yukarıdanişment Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pasinler adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pasinler Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pasinler posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pasinler seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pasinler Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pasinler posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pasinler posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pasinler posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pasinler adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pasinler adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pasinler adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pasinler nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pasinler da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pasinler Mahalleleri