Olur Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25650

Posta Kodu Sorgulama

Olur Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25650. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Olur adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Olur’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Olur Posta Kodu 25650. Olur adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Olur Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Olur adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Olur gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Olur adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Olur posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Olur da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Olur adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Olur Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Olur Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Olur İlçesinde toplamda 40 tane mahalle bulunmaktadır. Olur Mahalleleri (Akbayır Köyü, Altunkaya Köyü, Aşağıçayırlı Köyü, Aşağıkaracasu Köyü, Atlı Köyü, Beğendik Köyü, Beşkaya Köyü, Boğazgören Köyü, Bozdoğan Köyü, Coşkunlar Köyü, Eğlek Köyü, Ekinlik Köyü, Filizli Köyü, Güngöründü Köyü, Hürriyet Mah., Ilıkaynak Köyü, Kaban Köyü, Kaledibi Köyü, Karakoçlar Köyü, Keçili Köyü, Kekikli Köyü, Köprübaşı Köyü, Oğuzkent Köyü, Olgun Köyü, Olurdere Köyü, Ormanağzı Köyü, Sarıbaşak Köyü, Soğukgöze Köyü, Süngübayırı Köyü, Şalpazarı Köyü, Taşgeçit Köyü, Taşlıköy Köyü, Uzunharman Köyü, Ürünlü Köyü, Yaylabaşı Köyü, Yeşilbağlar Köyü, Yeşilbağlar Mah., Yıldızkaya Köyü, Yolgözler Köyü, Yukarıçayırlı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Olur adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Olur Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Olur posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Olur seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Olur Posta Kodu 2022

Web sitemizde Olur posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Olur posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Olur posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Olur adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Olur adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Olur adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Olur nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Olur da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Olur Mahalleleri