Oltu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25400

Posta Kodu Sorgulama

Oltu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Oltu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Oltu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Oltu Posta Kodu 25400. Oltu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Oltu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Oltu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Oltu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Oltu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Oltu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Oltu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Oltu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Oltu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Oltu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Oltu İlçesinde toplamda 70 tane mahalle bulunmaktadır. Oltu Mahalleleri (Alatarla Köyü, Arıtaş Köyü, Aslanpaşa Mah., Aşağıçamlı Köyü, Aşağıkumlu Köyü, Ayvalı Köyü, Ayyıldız Köyü, Bahçecik Köyü, Bahçelikışla Köyü, Ballıca Köyü, Başaklı Köyü, Başbağlar Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamlıbel Köyü, Çanakpınar Köyü, Çatakköy Köyü, Çatalsöğüt Köyü, Çayüstü Köyü, Çengelli Köyü, Dağdibi Köyü, Damarlıtaş Köyü, Demirtaş Köyü, Derebaşı Köyü, Dokuzdeğirmen Köyü, Duralar Köyü, Elmadüzü Köyü, Erdoğmuş Köyü, Esenyamaç Köyü, Gökçedere Köyü, Günlüce Köyü, Güryaprak Köyü, Güzelsu Köyü, Halitpaşa Mah., İğdeli Köyü, İnanmış Köyü, İnciköy Köyü, İpekçayır Köyü, İriağaç Köyü, Kaleboğazı Köyü, Karabekir Mah., Karataş Köyü, Kayaaltı Köyü, Kemerkaya Köyü, Konukseven Köyü, Küçükorucuk Köyü, Nüğürcük Köyü, Obayayla Köyü, Orucuk Köyü, Özdere Köyü, Sarısaz Köyü, Süleymanlı Köyü, Sülünkaya Köyü, Şehitler Mah., Şendurak Köyü, Tekeli Köyü, Toklu Köyü, Topkaynak Köyü, Toprakkale Köyü, Tutlu Köyü, Tutmaç Köyü, Tuzlaköy Köyü, Ünlükaya Köyü, Vişneli Köyü, Yarbaşı Köyü, Yasinhaşimoğlu Mah., Yaylaçayır Köyü, Yolboyu Köyü, Yukarıçamlı Köyü, Yukarıkumlu Köyü, Yusufziyabey Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Oltu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Oltu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Oltu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Oltu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Oltu Posta Kodu 2023

Web sitemizde Oltu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Oltu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Oltu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Oltu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Oltu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Oltu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Oltu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Oltu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Oltu Mahalleleri