Narman Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25530

Posta Kodu Sorgulama

Narman Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25530. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Narman adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Narman’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Narman Posta Kodu 25530. Narman adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Narman Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Narman adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Narman gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Narman adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Narman posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Narman da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Narman adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Narman Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Narman Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Narman İlçesinde toplamda 46 tane mahalle bulunmaktadır. Narman Mahalleleri (Alabalık Köyü, Alacayar Köyü, Araköy Köyü, Aşağıyayla Köyü, Başkale Köyü, Beyler Köyü, Boğakale Köyü, Camikebir Mah., Camisağır Mah., Ciritdüzü Mah., Çamlıyayla Köyü, Çimenli Köyü, Dağyolu Köyü, Demirdağ Köyü, Ergazi Köyü, Eskiköy Mah., Gökdağ Köyü, Göllü Köyü, Güllüdağ Köyü, Güvenlik Köyü, Kamışözü Köyü, Karadağ Köyü, Karapınar Köyü, Kilimli Köyü, Koçkaya Köyü, Koyunören Köyü, Kuruçalı Köyü, Mahmutçavuş Köyü, Mercimekli Köyü, Otlutepe Köyü, Otlutepe Mah., Samikale Köyü, Savaşcılar Köyü, Serinsu Köyü, Sülüklü Köyü, Sütpınar Köyü, Şehitler Köyü, Taşburun Köyü, Taşlı Mah., Telli Köyü, Toygarlı Köyü, Tuzla Mah., Tuztaşı Köyü, Yanıktaş Köyü, Yoldere Köyü, Yukarıyayla Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Narman adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Narman Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Narman posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Narman seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Narman Posta Kodu 2024

Web sitemizde Narman posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Narman posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Narman posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Narman adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Narman adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Narman adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Narman nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Narman da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Narman Mahalleleri