Köprüköy Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25320

Posta Kodu Sorgulama

Köprüköy Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25320. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Köprüköy adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Köprüköy’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Köprüköy Posta Kodu 25320. Köprüköy adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Köprüköy Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Köprüköy adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Köprüköy gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Köprüköy adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Köprüköy posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Köprüköy da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Köprüköy adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Köprüköy Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Köprüköy Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Köprüköy İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Köprüköy Mahalleleri (Ağcaşar Köyü, Akçam Köyü, Alaca Köyü, Aşağıçakmak Köyü, Buğdaylı Köyü, Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Derebaşı Köyü, Dilek Köyü, Dumankaya Köyü, Eğirmez Köyü, Emre Köyü, Geyikli Köyü, Gölçayır Köyü, Güzelhisar Köyü, Ilıcasu Köyü, Karataşlar Köyü, Kayabaşı Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kıyıkonak Köyü, Marifet Köyü, Ortaklar Köyü, Örentaş Köyü, Pekecik Köyü, Savatlı Köyü, Soğuksu Köyü, Şehitler Mah., Yapağılı Köyü, Yeşilöz Köyü, Yukarıkızılca Köyü, Yukarısöğütlü Köyü, Ziyaret Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Köprüköy adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Köprüköy Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Köprüköy posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Köprüköy seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Köprüköy Posta Kodu 2024

Web sitemizde Köprüköy posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Köprüköy posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Köprüköy posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Köprüköy adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Köprüköy adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Köprüköy adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Köprüköy nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Köprüköy da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Köprüköy Mahalleleri