Karayazı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25830

Posta Kodu Sorgulama

Karayazı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25830. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karayazı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karayazı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karayazı Posta Kodu 25830. Karayazı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karayazı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karayazı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karayazı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karayazı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karayazı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karayazı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karayazı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karayazı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karayazı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karayazı İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Karayazı Mahalleleri (Abdurrahman Köyü, Ağaçlı Köyü, Akarsu Köyü, Akpınar Köyü, Alemdağı Köyü, Aliküllek Köyü, Anıtlı Köyü, Aşağıincesu Köyü, Aşağısöylemez Köyü, Aydınsu Köyü, Bayraktar Mah., Çakmaközü Köyü, Çalışkan Köyü, Çaltılı Köyü, Çatalören Köyü, Çavuşköy Köyü, Çayırbeyli Köyü, Çelikli Köyü, Çepi Köyü, Degirmenkaya Köyü, Dörtpınar Köyü, Dündar Köyü, Elmaağaç Köyü, Elmaağaç Mah., Elmalıdere Köyü, Eskiduruca Köyü, Geventepe Köyü, Göksu Köyü, Göktepe Köyü, Güllü Köyü, Güneyduruca Köyü, Hacıbayram Köyü, Hanik Köyü, Hasanova Köyü, Kapanlı Köyü, Karaağıl Köyü, Karabey Köyü, Karakale Köyü, Karasu Köyü, Karşıyaka Köyü, Karşıyaka Mah., Kayalar Köyü, Kazbel Köyü, Kırgındere Köyü, Kırkpınar Köyü, Kösehasan Köyü, Köyceğiz Köyü, Kurupınar Köyü, Mollabekir Köyü, Muratlı Köyü, Payveren Köyü, Salyamaç Köyü, Sancaktar Köyü, Selenli Köyü, Sukonak Köyü, Sulutaş Köyü, Şakir Köyü, Taşan Köyü, Tosunlu Köyü, Turnagöl Köyü, Uğurdalı Köyü, Ulucanlar Köyü, Üzengili Köyü, Yahya Köyü, Yalındal Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilova Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yiğityolu Köyü, Yukarıcihanbey Köyü, Yukarıçığılgan Köyü, Yukarısöylemez Köyü, Yücelik Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karayazı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karayazı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karayazı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karayazı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karayazı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Karayazı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karayazı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karayazı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karayazı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karayazı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karayazı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karayazı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karayazı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karayazı Mahalleleri