İspir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25900

Posta Kodu Sorgulama

İspir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İspir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İspir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İspir Posta Kodu 25900. İspir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İspir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İspir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İspir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İspir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İspir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İspir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İspir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İspir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İspir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İspir İlçesinde toplamda 101 tane mahalle bulunmaktadır. İspir Mahalleleri (Ahlatlı Köyü, Akgüney Köyü, Akpınar Köyü, Akseki Köyü, Aksu Köyü, Aktaş Köyü, Alacabük Köyü, Araköy Köyü, Ardıçlı Köyü, Armutlu Köyü, Aşağıfındıklı Köyü, Aşağıözbağ Mah., Atürküten Köyü, Avcıköy Köyü, Bademli Köyü, Bahçeli Köyü, Başçeşme Köyü, Başköy Köyü, Başpınar Köyü, Başyurt Mah., Bostancı Köyü, Bozan Köyü, Cankurtaran Köyü, Cibalı Köyü, Çakmaklı Köyü, Çamlıca Mah., Çatakkaya Köyü, Çayırbaşı Köyü, Çayırözü Köyü, Çiçekli Mah., Değirmendere Köyü, Değirmenli Köyü, Demirbilek Köyü, Demirkaya Köyü, Devedağı Köyü, Duruköy Köyü, Düztepe Mah., Elmalı Mah., Geçitağzı Köyü, Göçköy Köyü, Gölyurt Köyü, Gülhas Mah., Güllübağ Mah., Gündoğdu Köyü, Halilpaşa Köyü, Irmakköy Köyü, İkisu Mah., İncesu Köyü, İyidere Köyü, Karahan Köyü, Karakale Köyü, Karakamış Köyü, Karakaya Köyü, Karaseydi Köyü, Karşıyaka Mah., Kavaklı Köyü, Kaynakbaşı Köyü, Kırık Köyü, Kırık(güneyköy) Köyü, Kızılhasan Köyü, Kirazlı Köyü, Koç Köyü, Köprüköy Köyü, Kümetaş Köyü, Leylekköy Köyü, Maden Mah., Merkez Mah., Mescitli Köyü, Meydanlı Mah., Moryayla Köyü, Mülkköy Köyü, Numanpaşa Köyü, Ortaköy Köyü, Ortaören Köyü, Özlüce Köyü, Öztoprak Köyü, Petekli Köyü, Pınarlı Köyü, Sandıklı Köyü, Sırakonak Köyü, Soğuksu Köyü, Şenköy Köyü, Taşlıca Köyü, Tekpınar Köyü, Tepecik Köyü, Ulubel Köyü, Ulutaş Köyü, Üzümbağı Köyü, Yağlı Köyü, Yavuzlar Mah., Yaylacık Köyü, Yedigöl Köyü, Yedigöze Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldıztepe Köyü, Yukarı Mah., Yukarıfındıklı Köyü, Yukarıözbağ Mah., Yunusköy Köyü, Zeyrek Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İspir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İspir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İspir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İspir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İspir Posta Kodu 2023

Web sitemizde İspir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İspir posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İspir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İspir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İspir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İspir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İspir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İspir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İspir Mahalleleri