Horasan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25800

Posta Kodu Sorgulama

Horasan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Horasan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Horasan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Horasan Posta Kodu 25800. Horasan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Horasan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Horasan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Horasan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Horasan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Horasan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Horasan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Horasan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Horasan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Horasan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Horasan İlçesinde toplamda 85 tane mahalle bulunmaktadır. Horasan Mahalleleri (Adnanmenderes Mah., Ağıllı Köyü, Akçataş Köyü, Akçatoprak Köyü, Alagöz Köyü, Aliçeyrek Köyü, Aras Köyü, Ardı Köyü, Arpaçayır Köyü, Aşağıaktaş Köyü, Aşağıbademözü Köyü, Aşağıkızılca Köyü, Aşağıtahirhoca Köyü, Azapköy Köyü, Bahçeköy Köyü, Bulgurlu Köyü, Camiikebir Mah., Çamlıkale Köyü, Çamurlu Köyü, Çayırdüzü Köyü, Çiftlikköy Köyü, Dalbaşı Köyü, Danişment Köyü, Değirmenler Köyü, Dikili Köyü, Döllek Köyü, Dönertaş Köyü, Eğertaşlar Köyü, Esentepe Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Gerek Köyü, Gündeğer Köyü, Güzelyayla Köyü, Hacıhalil Köyü, Harçlı Köyü, Hasanbaba Mah., Hasanbey Köyü, Haydarlı Köyü, Hızardere Köyü, Hızırilyas Köyü, Iğırbığır Köyü, İğdeli Köyü, İncesu Köyü, İnönü Mah., Kadıcelal Köyü, Kalender Köyü, Karabıyık Köyü, Karacaören Köyü, Karaçuha Köyü, Karapınar Köyü, Kaynarca Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kemerli Köyü, Kepenek Köyü, Kırık Köyü, Kırkdikme Köyü, Kırkgözeler Köyü, Kırklar Köyü, Kızlarkale Köyü, Küçükkonak Köyü, Kükürtlü Köyü, Mollaahmet Köyü, Mollamelik Köyü, Muratbağı Köyü, Mümtazturan Mah., Pınarköy Köyü, Pirali Köyü, Pirhasan Köyü, Saçlık Köyü, Sekman Köyü, Şerefiye Mah., Şeyhyusuf Köyü, Tavşancık Köyü, Teknecik Köyü, Yarboğaz Köyü, Yaylacık Köyü, Yazılıtaş Köyü, Yeni Mah., Yeşildere Köyü, Yeşilöz Köyü, Yıldıran Köyü, Yukarıbademözü Köyü, Yukarıtahirhoca Köyü, Yürükatlı Köyü, Yüzören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Horasan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Horasan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Horasan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Horasan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Horasan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Horasan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Horasan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Horasan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Horasan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Horasan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Horasan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Horasan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Horasan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Horasan Mahalleleri