Hınıs Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25600

Posta Kodu Sorgulama

Hınıs Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hınıs adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hınıs’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hınıs Posta Kodu 25600. Hınıs adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hınıs Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hınıs adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hınıs gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hınıs adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hınıs posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hınıs da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hınıs adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hınıs Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hınıs Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hınıs İlçesinde toplamda 91 tane mahalle bulunmaktadır. Hınıs Mahalleleri (Acarköy Köyü, Akbayır Köyü, Akçamelik Köyü, Akgelin Köyü, Akgöze Köyü, Akören Köyü, Alaca Köyü, Alagöz Köyü, Alınteri Köyü, Alikırı Köyü, Altınpınar Köyü, Arpadere Köyü, Aşağıkayabaşı Mah., Avcılar Köyü, Bahçe Mah., Basköy Köyü, Bayırköy Köyü, Bellitaş Köyü, Beyyurdu Köyü, Burhanköy Köyü, Çakmak Köyü, Çamurlu Köyü, Çatak Köyü, Çilligöl Köyü, Dağçayırı Köyü, Demirci Köyü, Derince Köyü, Devrişali Köyü, Dibekli Köyü, Dikili Köyü, Elmadalı Köyü, Erbeyli Köyü, Erduran Köyü, Erence Köyü, Esenli Köyü, Göller Köyü, Gülistan Mah., Güllüçimen Köyü, Güzeldere Köyü, Hayran Köyü, Ilıca Köyü, İsmail Köyü, Kalecik Köyü, Karaağaç Köyü, Karabudak Köyü, Karakula Mah., Karamolla Köyü, Kazancı Köyü, Ketenci Köyü, Kızmusa Köyü, Kolhisar Mah., Kongur Köyü, Köprübaşı Mah., Meydanköy Köyü, Mollacelil Köyü, Mollakulaç Köyü, Mutluca Köyü, Ortaköy Köyü, Ovaçevirme Köyü, Ovakozlu Köyü, Parmaksız Köyü, Pınarbaşı Mah., Pınarköy Köyü, Saltepe Köyü, Sarılı Mah., Sıldız Köyü, Söğütlü Köyü, Sultanlı Köyü, Suvaran Köyü, Şahabettinköy Köyü, Şahverdi Köyü, Şalgamköy Köyü, Tanır Köyü, Tapuköy Köyü, Tellitepe Köyü, Tipideresi Köyü, Tiryaki Mah., Toprakkale Köyü, Toraman Köyü, Uluçayır Köyü, Uyanık Köyü, Ünlüce Köyü, Yamanlar Köyü, Yaylakonak Köyü, Yelpiz Köyü, Yenikent Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilbahçe Mah., Yeşilyazı Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarıkayabaşı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hınıs adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hınıs Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hınıs posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hınıs seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hınıs Posta Kodu 2022

Web sitemizde Hınıs posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hınıs posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hınıs posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hınıs adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hınıs adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hınıs adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hınıs nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hınıs da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hınıs Mahalleleri