Çat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25750

Posta Kodu Sorgulama

Çat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çat Posta Kodu 25750. Çat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çat İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Çat Mahalleleri (Ağaköy Köyü, Ağaköy Mah., Aşağıçat Köyü, Babaderesi Köyü, Bağlıca Köyü, Bardakçı Köyü, Başköy Köyü, Bayındır Köyü, Budaklar Köyü, Çayırtepe Köyü, Çimenözü Köyü, Çirişli Köyü, Çukurçayır Köyü, Değirmenli Köyü, Elmapınarı Köyü, Fatih Mah., Göbekören Köyü, Gökçeşeyh Köyü, Gölköy Köyü, Hatunköy Köyü, Işkınlı Köyü, Kaplıca Köyü, Karabey Köyü, Karaca Köyü, Karaşeyh Köyü, Kızılca Mah., Köseler Köyü, Kumaşlı Köyü, Kurbanlı Köyü, Mollaömer Köyü, Muratçayırı Köyü, Oyuklu Mah., Parmaksız Köyü, Saltaş Köyü, Sarıkaşık Köyü, Sarıkaya Köyü, Soğukpınar Köyü, Söbeçayır Köyü, Şeyhhasan Köyü, Taşağıl Köyü, Tuzlataşı Köyü, Tuzluca Mah., Tüysüz Köyü, Yarmak Köyü, Yavuz Mah., Yaylasuyu Köyü, Yukarıçat Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çat Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çat posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çat Mahalleleri