Aşkale Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 25500

Posta Kodu Sorgulama

Aşkale Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 25500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Aşkale adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Aşkale’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Aşkale Posta Kodu 25500. Aşkale adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Aşkale Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Aşkale adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Aşkale gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Aşkale adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Aşkale posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Aşkale da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Aşkale adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Aşkale Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Aşkale Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Aşkale İlçesinde toplamda 81 tane mahalle bulunmaktadır. Aşkale Mahalleleri (Abdalcık Köyü, Akören Köyü, Altıntaş Köyü, Ardıçyayla Köyü, Bağırsak Köyü, Bahçelievler Mah., Ballıtaş Köyü, Bozburun Köyü, Büyükgeçit Köyü, Cahitaybarpaşa Mah., Çarşı Mah., Çatalbayır Köyü, Çatören Köyü, Çayköy Köyü, Çiftlik Köyü, Dağyurdu Köyü, Dallı Köyü, Demirkıran Köyü, Dereköy Köyü, Düzyurt Köyü, Emek Mah., Eyüpoğlu Köyü, Gökçebük Köyü, Gölören Köyü, Güllüdere Köyü, Gümüşseren Köyü, Güneyçam Köyü, Gürkaynak Köyü, Güvenç Mah., Hacıbekir Köyü, Hacıhamza Köyü, Hacımahmut Köyü, Hatuncuk Köyü, Haydarhacı Köyü, İstasyon Mah., Kapıkale Köyü, Karabıyık Mah., Karahasan Köyü, Karasu Köyü, Kavurmaçukuru Köyü, Kıbrıs Mah., Koşapınar Köyü, Kurtmahmut Köyü, Küçükgeçit Köyü, Küçükova Köyü, Kükürtlü Köyü, M.gölören Köyü, Merdivenköy Köyü, Meydan Mah., Mezrea Köyü, Musadanışman Köyü, Ocaklı Köyü, Ortabahçe Köyü, Ortabahçe Mah., Ovacık Köyü, Özler Köyü, Pirnakaban Köyü, Saptıran Köyü, Sarıbaba Köyü, Sazlı Köyü, Şafak Mah., Taşağıl Köyü, Taşlıçayır Köyü, Tazegül Mah., Tecer Köyü, Tepsicik Köyü, Tokça Köyü, Topalçavuş Köyü, Tosunlu Köyü, Tozluca Köyü, Turaç Köyü, Üçmart Mah., Yaylaköy Köyü, Yaylayolu Köyü, Yaylımlı Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeniköyçiftlik Mah., Yeniköyhalitpaşa Mah., Yeşilova Mah., Yumruveren Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Aşkale adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aşkale Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aşkale posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Aşkale seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Aşkale Posta Kodu 2023

Web sitemizde Aşkale posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Aşkale posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Aşkale posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Aşkale adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Aşkale adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Aşkale adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Aşkale nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Aşkale da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Aşkale Mahalleleri