Üzümlü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 24150

Posta Kodu Sorgulama

Üzümlü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 24150. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Üzümlü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Üzümlü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Üzümlü Posta Kodu 24150. Üzümlü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Üzümlü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Üzümlü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Üzümlü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Üzümlü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Üzümlü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Üzümlü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Üzümlü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Üzümlü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Üzümlü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Üzümlü İlçesinde toplamda 42 tane mahalle bulunmaktadır. Üzümlü Mahalleleri (Avcılar Köyü, Babacan Mah., Bağlar Köyü, Bahçeşehir Mah, Balabansarıkaya Köyü, Bayırbağ Köyü, Bulanık Köyü, Büyükkadagan Mah., Büyükköy Köyü, Camlıca Köyü, Ciminlibaba Mah., Çadırtepe Köyü, Çardaklı Köyü, Çavuşlu Mah, Çay Mah., Çayıryazı Köyü, Demirpınar Köyü, Denizdamı Köyü, Derebük Köyü, Esenyurt Köyü, Fatih Mah., Fırat Mah., Geyikli Mah., Göller Köyü, İstasyon Mah., Karacalar Köyü, Karakaya Köyü, Kureşlisarıkaya Köyü, Ocakbaşı Köyü, Oruçlu Mah, Otluk Köyü, Pelitli Köyü, Pınarbaşı Mah., Pınarlıkaya Köyü, Pirisami Mah., Pişkidağ Köyü, Sansa Köyü, Sarıkaya Köyü, Süleymanlı Mah., Terzibaba Mah., Üçler Mah, Yunusemre Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Üzümlü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Üzümlü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Üzümlü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Üzümlü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Üzümlü Posta Kodu 2024

Web sitemizde Üzümlü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Üzümlü posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Üzümlü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Üzümlü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Üzümlü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Üzümlü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Üzümlü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Üzümlü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Üzümlü Mahalleleri