Tercan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 24800

Posta Kodu Sorgulama

Tercan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 24800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tercan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tercan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tercan Posta Kodu 24800. Tercan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tercan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tercan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tercan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tercan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tercan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tercan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tercan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tercan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tercan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tercan İlçesinde toplamda 85 tane mahalle bulunmaktadır. Tercan Mahalleleri (Ağören Köyü, Ahmetyesevi Mah., Akşemsettin Mah., Aktaş Köyü, Altınkaya Köyü, Altunkent Köyü, Armutlu Köyü, Atatürk Mah., Bağpınar Köyü, Balyayla Köyü, Başbudak Köyü, Beğendik Köyü, Beşgöze Köyü, Beşkaya Köyü, Beykonak Köyü, Bulmuş Köyü, Büklümdere Köyü, Camiikebir Mah., Camiişerif Mah., Çakmaklı Köyü, Çalkışla Köyü, Çatakdere Köyü, Çayırdüzü Köyü, Çukuryurt Köyü, Dallıca Köyü, Darıtepe Köyü, Doluca Köyü, Edebük Köyü, Elaldı Köyü, Elmalı Köyü, Esenevler Köyü, Fatih Mah., Fındıklı Köyü, Gafurefendi Köyü, Gedikdere Köyü, Gevenlik Köyü, Gökçe Köyü, Gökdere Köyü, Göktaş Köyü, Gözeler Mah., Güzbulak Köyü, Hacıbayram Köyü, Ilısu Köyü, İkizler Köyü, İstasyon Mah., Kalecik Köyü, Karacakışlak Köyü, Karacaören Köyü, Karaçay Köyü, Karahüseyin Köyü, Kargın Mah., Kavaklık Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kemerçam Köyü, Kızılca Köyü, Konarlı Köyü, Kökpınar Köyü, Köprübaşı Köyü, Kurukol Köyü, Kuzören Köyü, Küçükağa Köyü, Küllüce Köyü, Mamahatun Mah., Mustafabey Köyü, Müftüoğlu Köyü, Oğulveren Köyü, Ortaköy Köyü, Sağlıca Köyü, Sarıkaya Köyü, Sucuali Köyü, Şengül Köyü, Tepebaşı Köyü, Topalhasan Köyü, Üçpınar Köyü, Yalınkaş Köyü, Yamanlar Köyü, Yastıkköy Köyü, Yavuzselim Mah., Yaylacık Köyü, Yaylayolu Köyü, Yaylım Köyü, Yazıören Köyü, Yenibucak Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yuvalı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tercan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tercan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tercan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tercan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tercan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tercan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tercan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tercan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tercan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tercan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tercan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tercan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tercan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tercan Mahalleleri