Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 24002

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 24002. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 24002. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 100 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (59.topçu Tugayı, Akşemsettın Mah, Akşemsettin Mah, Akşemsettin Mah., Aslanlı Mah., Atatürk Mah., Aydoğdu Köyü, Bahçelievler Mah., Bahçeliköy Köyü, Balıbey Köyü, Ballı Köyü, Barbaros Mah., Barış Mah., Başbağlar Mah., Bayrak Mah., Beşsaray Köyü, Binkoç Köyü, Bozyazı Mah., Buğdaylı Köyü, Bulutlu Mah., Büyükçakırman Köyü, Caferli Köyü, Cengiztopel Mah., Cevizli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çarşı Mah., Çatalören Köyü, Çubuklu Köyü, Demetevler Mah., Dörtler Köyü, Ekmekli Köyü, Ergenekon Mah., Ersevenler Mah., Fatih Mah, Fatih Mah., Ganiefendiçiftliği Köyü, Gölpınar Köyü, Gülabibey Mah., Güllüce Köyü, Gümüştarla Köyü, Günbağı Köyü, Günebakan Köyü, Gürlevik Köyü, Halitpaşa Mah., Hamidiye Mah., Hancı Mah., Hancıçiftliği Köyü, Handere Köyü, Hocaahmetyesevi Mah., Hocabey Mah., Işıkpınar Köyü, İnönü Mah., İzzetpaşa Mah., Kalecik Köyü, Karaağaç Mah., Karadiğin Köyü, Karatuş Köyü, Kazımkarabekir Mah., Keklikkayası Köyü, Kılıçkaya Köyü, Kızılay Mah., Kilimli Köyü, Kurutelek Köyü, Küçükçakırman Köyü, Küçükkadağan Köyü, Mahmutlu Köyü, Mecidiye Köyü, Menderes Mah., Mengüceli Mah., Mertekli Köyü, Mimarsinan Mah., Mollaköy Köyü, Oğlaktepe Köyü, Oğulcuk Köyü, Osmanlı Mah., Pekmezli Köyü, Pınarönü Köyü, Sancak Mah., Sarıgöl Mah., Sazlıpınar Köyü, Saztepe Köyü, Soğukoluk Köyü, Söğütözü Köyü, Sütpınar Köyü, Şehitserhatyurtbaşı Mah., Taksim Mah., Tatlısu Köyü, Terzibaba Mah., Türkmenoğlu Köyü, Uluköy Köyü, Yalınca Köyü, Yalnızbağ Köyü, Yavuzselim Mah., Yaylabaşı Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilçay Köyü, Yunusemre Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2024

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri